Званівська ОТГ вражає - особливим колоритом, працелюбністю і незламним українським характером

15.09.2019
Званівська ОТГ вражає - особливим колоритом, працелюбністю і незламним українським характером

За ініціативою Донецького регіонального відділення Асоціації міст України в рамках Проекту ПУЛЬС за підтримки USAID відбувся прес-тур на тему: «Званівська ОТГ: досягнення децентралізації. Основні вектори розвитку та кращі практики місцевого самоврядування».

Гостей зустріли в Молодіжному центрі «FREEDOM». Сучасний центр для молоді, створений на базі Званівського сільського будинку культури, відкрили влітку. «Окрім трьох гуртків у сільському клубі, дітям та молоді зовсім не було, де проводити вільний час. Ми створили унікальний Молодіжний центр, у якому молодь раціонально і з користю використовує свій час. Тут діти можуть відкрити приховані таланти, всебічно розвиватися або просто відпочити. У центрі проводяться також тренінги, семінари, наради, круглі столи», – розповів голова Званівської громади Олександр Білицький. На ремонт клубу, закупівлю меблів та обладнання для Молодіжного центру гроші виділили з обласного і місцевого бюджетів – загалом вийшло близько 2 млн грн.

Журналістам розповіли про становлення громади, досягнення, перспективи. Не оминули й проблеми, з якими доводиться зтикатися – основною є недосконалість законодавчої бази. Незважаючи на деякі труднощі, невеликій сільській громаді вдається реалізовувати інфраструктурні проекти та успішно розвивати аграрний сектор. «Децентралізація дала нам можливості виходити на обласний і центральний рівні, адже до об’єднання ми могли працювати лише через район, що певним чином ускладнювало реалізацію проектів», – каже Олександр Білицький. – Звісно, не все швидко вдається зробити, але ми намагаємося максимально «закрити» проблемні питання та наблизити послуги до людей, щоб усі мешканці громади мали рівний до них доступ».

Один з найважливіших соціально-економічних проектів громади – реконструкція системи водопостачання в Званівці. Проект реалізовано за рахунок коштів ДФРР та співфінансування з місцевого бюджету. Це дозволило створити належні умови для безперебійного постачання якісної питної води населенню, шкільним і дошкільним закладам та організаціям. Загальна вартість робіт склала майже 11 млн. грн. Суттєвою перевагою після реконструкції стало зниження витрат на ремонт та обслуговування мереж водопостачання.

У 2018 році Званівська ОТГ отримала інфраструктурну субвенцію. На ці кошти громада придбала екскаватор-навантажувач, деревоподрібнюючу машину та машину для ямочного ремонту доріг. Субвенцію повністю спрямували на розширення технічної бази КП «Господар» Званівської сільської ради: все придбане передали на баланс підприємства, яке зараз надає платні послуги екскаватора-навантажувача.

Учасникам прес-туру також продемонстрували сучасний стоматологічний кабінет, який завдяки перемозі в обласному конкурсі «Український Донецький куркуль» відкрила Юлія Стиранець. Співфінансування з місцевого бюджету на реалізацію проекту склало 107 тис грн. Сьогодні в сільській громаді надаються якісні стоматологічні послуги, мешканцям не потрібно їхати до міста, щоб отримати стоматологічну допомогу.

Журналісти оглянули й нові дитячі спортивні майданчики з різноманітними ігровими комплексами. Минулого року в селах Переїзне, Званівка та Верхнькам’янське встановили п’ять таких майданчиків.

Особливе враження на гостей справив сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Чубарич». Підприємець Олександр Чаплик реалізував свою ідею в рамках обласного конкурсу «Український Донецький куркуль». Зараз вже створено 5 робочих місць, впроваджено безконтактне доїння корів. Цікавими виявилися як розповідь про це, так і сама екскурсія по господарству: журналісти оглянули цех по переробці молочної продукції та ферму. Під торговою маркою «Чубарочка» випускається смачна молочна продукція: журналісти мали можливість оцінити натуральний домашній смак кефіру, йогуртів, сметани, сиру від ФОП «Чаплик».

Сам Олександр Чаплик переконаний: за розвитком фермерства і сільськогосподарської кооперації – майбутнє громади.

 

Ліана Міщенко

Фотоматериалы: 
Званівська ОТГ вражає - особливим колоритом, працелюбністю і незламним українським характером