Журналісти Донеччини відвідали Будинок уряду та отримали подяки від АМУ

16.12.2017
Журналісти Донеччини відвідали Будинок уряду та отримали подяки від АМУ

11-12 грудня журналісти Донецької області взяли участь у Національному прес-клубі реформ «Децентралізація: підсумки та досягнення 2017 року, завдання на наступний рік», який організувала Асоціація міст України в рамках проекту ПУЛЬС у м. Київ. Загалом у заході взяли участь понад сотні засобів масової інформації з усіх регіонів України. Донеччину представляли Ігор Зоц (обласний щотижневик "Вісті Донбасу"), Олег Зонтов (газета "Славянские Ведомости"), Олена Щекодіна (громадський медіа-портал "Бахмут.IN.UA"), Віолетта Цуркан (газета "Лиманська Сторона" і сайт "Лиман.Сіті"), Світлана Радіч (Інформаційне Агентство "ВЧАСНО").

Успіхами та планами щодо продовження реформи децентралізації із представниками ЗМІ поділилися Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, голова Асоціації міст України Віталій Кличко, Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан та аналітики АМУ.

Зокрема, Прем’єр-міністр презентував основні показники Державного бюджету України на 2018 рік та відповів на запитання журналістів. Він наголосив, що ріст ВВП у наступному році заплановано на рівні 3%, а інфляції – до 9%. Дохідна частина бюджету запланована у сумі 1155 млрд. грн, що на 181 млрд. грн. більше цьогорічного показника.

Голова АМУ Віталій Кличко підкреслив, що нині слід працювати над ефективним використанням коштів. Мер Києва зауважив, що столиця запровадила відкритий бюджет, і ця новація поширюється серед українських муніципалітетів.

Народний депутат України, представник Асоціації міст України у Верховній раді Оксана Продан розповіла про принципи наповнення місцевих бюджетів, які вдалося відстояти для громад у Держбюджеті на наступний рік. Учасників заходу також ознайомили із новим законом «Про освіту», про який розповіла аналітик АМУ з питань освіти Людмила Мозгова

У свою чергу, аналітик АМУ з питань ЖКГ Олег Гарник поінформував про правила, за якими надаватимуться житлово-комунальні послуги у зв’язку з прийняттям нової редакції Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Під час прес-клубу Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан нагородив журналістів грамотами Асоціації міст України. Від Донеччини подяку АМУ за внесок у популяризацію децентралізаційної реформи отримав колектив громадського медіа-порталу "Бахмут.IN.UA".

На другий день заходу журналісти відвідали Будинок Уряду, де їх чекала екскурсія та презентація платформи «Єдиний голос». В урядовому прес-центрі представники медіа зустрілися з народним депутатом Вадимом Денисенком - представником Уряду у парламенті, а також Державним секретарем КМУ Володимиром Бондаренком.

Представники регіональних ЗМІ Донеччини позитивно оцінили проведений захід. Зокрема, громадський діяч і головний редактор газети «Славянские Ведомости» Олег Зонтов зазначив, що журналісти не лише почули про особливості Держбюджету-2018 з «перших вуст» - від Володимира Гройсмана, але й мали продуктивну дискусію з іншими спікерами – Оксаною Продан, Віталієм Кличком, Олександром Слобожаном щодо децентралізаційної реформи та бюджетного процесу 2017-2018 років. «Мав можливість особисто поспілкуватися з Віталієм Кличком, як головою Асоціації та найбільшого міста країни стосовно механізмів ефективного розвитку міст», - розповів Олег Зонтов.