Жебрівський публічно відзвітував про рік роботи на посаді

29.06.2016
Жебрівський публічно відзвітував про рік роботи на посаді

Головне завдання, яким керується в своїй роботі Донецька облдержадміністрація, - інтегрувати область в єдиний простір України. На цьому сьогодні під час звітної прес-конференції наголосив керівник області Павло Жебрівський. «Все, що ми робимо, – це засоби, за допомогою яких крокуємо до мети», - підкреслив він.

Очільник ОДА виділив шість основних напрямків, над втіленням яких працює його команда. Це децентралізація та формування самодостатніх об’єднаних громад, розвиток гуманітарного та інфраструктурних напрямків, демонополізація економіки, боротьба з корупцією, а також безпека і оборона.

У Донецькій області вже створено 3 об’єднані громади: Лиманську, Октябрську і Черкаську. В цьому році планується провести перші вибори ще у 10-х.

«В 2017 році на Донеччині повинен завершитись процес децентралізації. Але наша задача – не механічно об’єднати території, а вдихнути у них нову сутність і бачення. Ми працюємо над тим, аби тисяча майбутніх керівників громад і держслужбовців пройшла стажування за кордоном. Вони повинні не просто отримати досвід, а насититися духом змін і розвитку», - підкреслив він.

Гуманітарна сфера залишається ключовим напрямком роботи. Павло Жебрівський наголосив на важливості популяризації української мови. «Забороняти або утискати російську мову ніхто не буде. Якщо хтось так робитиме, то матиме опонента в моїй особі. Але державна мова для держслужбовців – обов’язкова», - наголосив очільник ОДА.

Також він звернув увагу, що Донецька облдержадміністрація у межах своїх повноважень проводить активну роботу із захисту вимушених переселенців. Павло Жебрівський повідомив, що область підготувала програму по роботі з тими, хто  вимушено виїхав з тимчасово окупованих територій, а до кінця року в області планується побудувати для них 17 гуртожитків.

Очільник Донецької облдержадміністрації торкнувся питання декомунізації. Він наголосив на важливості участі громадськості у виконанні закону про засудження комуністичного режиму. «У нас були достатньо довгі розмови, і міста були перейменовані самими громадами. Не лише відбудова інфраструктури, але й звільнення від ідеологічного сміття – запорука нової Донеччини», - наголосив він.

Окрім цього Павло Жебрівський підкреслив, що керівництво області працює у напрямку боротьби з корупцією. За його словами, задача електронної системи закупівель ProZorro та Центрів надання адміністративних послуг – усунути причини і можливості корупційних дій, а не боротьба з наслідками.

«Мені приємно повідомити, що Донецька область – одна з небагатьох, де за результатами будівництва фортифікаційних споруд не порушена жодна кримінальна справа», - підсумував голова ОДА свій виступ.

Презентацію звіту голови ОДА Павла Жебрівського за підсумками року роботи на посаді можна переглянути тут.

Джерело: