Збільшення місцевих бюджетів – на користь людям

18.01.2017
Збільшення місцевих бюджетів – на користь людям

У 2016 році в порівнянні з попереднім роком надходження до загального фонду бюджетів міст, районів та об’єднаних територіальних громад Донецької області збільшилися у 1,5 рази.

Бюджетна децентралізація, збільшення доходів місцевих бюджетів дають можливість вирішувати важливі для громадян питання.

Зокрема, з міського бюджету Маріуполя на оснащення лікарень медичним обладнанням та придбання м’якого інвентарю виділено 30,6 тис. гривень. Таким чином, міська лікарня №1 профінансована на 10,3 млн. гривень, лікарня №4 отримала 10,1 млн. гривень. Ще 3 млн. гривень виділені для лікарні №9. Пологовий будинок №2 отримав 2,2 млн. гривень, а дитяча лікарня №3 - 5 млн. гривень.

На сьогодні в Маріуполі продовжується робота з формування госпітальних округів та зміцнення матеріально-технічної бази медзакладів. Реорганізуються лікувальні установи другого рівня надання медичної допомоги. На базі міської лікарні №2 створена обласна клінічна лікарня, розрахована на надання медичної допомоги 700 стаціонарним хворим одночасно. Тут функціонують 25 лікувальних і діагностичних структурних підрозділів, у тому числі 15 стаціонарних відділень. Є сучасний операційний блок із 8 операційними.

На реалізацію проекту «Капітальний ремонт стаціонарного корпусу КЛПЗ «Вузлова лікарня» з міського бюджету Слов’янська в 2016 році було виділено 1,5 млн. грн. На базі вузлової лікарні тепер працює амбулаторія № 10 Центру первинної медико-санітарної допомоги, консультативна поліклініка з денним стаціонаром, фізіотерапевтичним, рентгенологічним відділеннями. Після проведення капітального ремонту стаціонарного корпусу на його площах планується розмістити отоларингологічне відділення і вищезазначені структурні підрозділи.

В селі Валер’янівка, що у Волноваському районі згідно з Програмою розвитку первинної медико-санітарної допомоги, на капітальний ремонт оновленої амбулаторії із районного бюджету  спрямовано 380 тис. гривень. Значні кошти залучені також із бюджету сільської ради. Завдяки ремонту приміщення амбулаторії зараз відповідає всім сучасним вимогам, що дає змогу значно покращити як надання допомоги мешканцям, так і проведення профілактичних заходів. 

Джерело: 
По матеріалах http://zi.dn.ua