Зареєстровано законопроект, який уніфікує законодавство щодо приватизації комунального майна

24.01.2019
Зареєстровано законопроект, який уніфікує законодавство щодо приватизації комунального майна

22 січня 2019 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» №9494, ініціатором якого виступив народний депутат Дмитро Білоцерковець. У розробці цього законопроекту брала участь Асоціація міст України.

Мета проекту - суттєве удосконалення застосування на практиці та приведення у відповідність окремих положень Закону «Про приватизацію державного і комунального майна», що не повною мірою узгоджуються з нормами чинного законодавства. 

«1 січня 2018 року вступив в дію Закон України №2269-VIII «Про приватизацію державного і комунального майна». Під час практичного застосування його окремих норм у процесі приватизації комунального майна виникають правові колізії та суперечності, які потребують юридичного уточнення. В результаті під великим питанням опинилися швидкість і легітимність процесу приватизації на місцях. Імовірність майбутніх судових процесів, з нашої точки зору, становить близько 80%», - прокоментував автор нового законодавчого документу.

«Прийняття законопроекту № 9494 надасть можливість не лише уніфікувати законодавство щодо приватизації комунального майна, але й удосконалити її механізми, що допоможе збільшити наповнення місцевих бюджетів», - повідомили в Донецькому РВ Асоціації міст України.