Зареєстровано законопроект щодо підвищення зарплатні працівників закладів дошкільної та позашкільної освіти

15.04.2018
Зареєстровано законопроект щодо підвищення зарплатні працівників закладів дошкільної та позашкільної освіти

Наприкінці минулого року Кабінет Міністрів підвищив заробітну плату вчителям. Втім, ці зміни не торкнуться працівників дитячих садків і закладів позашкільної освіти – про них уряд забув. Про це у статті для газети«День» написала голова підкомітету з питань позашкільної, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти комітету Верховної Ради з питань науки і освіти, народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич.

«Не виправивши цю помилку, ми створюємо для українців нерівні умови з самого дитинства, адже одні діти отримуватимуть добрі знання в комфортних умовах, а інших «навчатиме» вулиця», – підкреслила нардеп.

За її словами, Закон України «Про освіту» передбачає, що вчителі середньої школи мають одержувати не менше трьох мінімальних зарплат. Наразі це близько 11 тисяч гривень. Таке підвищення вирішили поступово розтягнути до 2023 року.

Однак працівникам дошкільної та позашкільної освіти не варто розраховувати на збільшення виплат навіть у перспективі.

«З такою дискримінацією ми, народні депутати від УКРОПу, змиритися не можемо. Реформа має охопити всіх педагогічних працівників, усю систему: дошкільну, загальну, позашкільну, професійно-технічну та вищу освіту», – наголосила Ірина Констанкевич.

Нардеп зазначила, що зарплати у дошкіллі й позашкіллі виплачуються з місцевих бюджетів. І якщо заможні міста ще можуть збільшити виплати освітянам за рахунок премій і доплат, то вихователям і вчителям з небагатих населених пунктів сподіватись нема на що.

«Зарплати освітян дошкільної та позашкільної ланки наразі не вписуються в рамки здорового глузду. Вихователь у садочку отримує в середньому три тисячі гривень! І нехай хтось спробує сказати, що це неважка робота», – додала парламентар.

Тому депутати від УКРОПу зареєстрували в парламенті законопроект № 8188 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення справедливості у питанні оплати праці педагогічним працівникам закладів дошкільної і позашкільної освіти».

Документ має поширити підвищення зарплатні на працівників закладів дошкільної та позашкільної освіти.

«Нехай яка складна ця проблема, та її потрібно вирішувати. Адже в дитинстві закладаються основи майбутнього людини. Допускаючи дискримінацію маленьких українців за місцем проживання від самого дитсадка, ми позбавляємо їх права на подальшу якісну освіту», – зауважила нардеп.