"Йдемо правильним шляхом!" - кажуть у Миколаївській ОТГ Донецької області

12.10.2017
"Йдемо правильним шляхом!" - кажуть у Миколаївській ОТГ Донецької області

На прикладі Миколаївської об'єднаної територіальної громади, що на Донеччині, незважаючи на її молодість, вже видно позитивні результати реформи децентралізації влади. Журналісти могли переконалися в перевагах об'єднання під час прес-туру для журналістів регіональних ЗМІ в рамках Проекту ПУЛЬС за підтримки USAID 11 жовтня.

«Те, що наше місто об’єдналося з селами – великий плюс децентралізації. Це - на краще, що трапилось саме так. Звісно, села не прийшли до нас «голі», ми плідно співпрацюємо у соціально-економічному плані. Але сільські території принесли ще й ту особливу культуру, самобутність, красу до громади. Кращі творчі колективи з сільських клубів беруть участь в організації наших свят, проведенні днів села, інших урочистостях. Навіть особисто приємно на це дивитись, не кажучи вже про внесок у національно-патріотичне виховання молоді, відродження української історії й культури», - зазначила голова Миколаївської об’єднаної територіальної громади Олена Цикунова під час спілкування з журналістами в рамках прес-туру, організованого Донецьким регіональним відділенням Асоціації міст України.

Після обговорення становлення, успіхів і перспектив розвитку громади, представники регіональних ЗМІ на власні очі переконалися, як відновлюється інфраструктура в ОТГ. Зокрема, новий центр адмінпослуг в Миколаївці з'єднає адміністративні та соціальні послуги в одному місці: в будівлі колишнього дитсадку після реконструкції розмістяться ЦНАП, управління соцзахисту, Пенсійного фонду і міська організація ветеранів війни та праці.

Спортивно-оздоровчий комплекс «Енергетик» з великим басейном і тренажерними залами обіцяє стати найбільш солідним спорткомплексом Донеччини. Також в населених пунктах Миколаївської громади у цьому році побудовано три спортивних майданчика та наближаються до завершення роботи з будівництва міні-футбольного поля зі штучним покриттям, яке розташоване у дворі ЗОШ №1.

Сумно відомий на всю область двохповерховий житловий будинок по вулиці Синецького, 22 був зруйнований вщент у 2014 році. Зараз будівництво будинку (за сучасними технологіями та із сучасних матеріалів) майже завершено.

«У нас суттєво збільшився бюджет після об’єднання. За кошти ДФРР ми відремонтували 10 доріг та замінили вікна в двох школах, придбали сучасний італійський рентген-апарат для міської лікарні. Містоутворююче підприємство – Слов’янська ТЕС інвестує в реконструкцію та термомодернізацію усіх соціальних закладів. Продовжуємо реконструкцію очисних споруд, працюємо над вивозом побутового сміття. Попереду – ще багато планів, серед яких – повномасштабна реконструкція міського парку і стадіону, створення Центру безпеки громади», - розповіла Олена Цикунова.