Як витрачаються бюджетні кошти в об’єднаних громадах

22.02.2017
Як витрачаються бюджетні кошти в об’єднаних громадах

У 2016 році три об’єднані територіальні громади Донеччини отримали від держави на посилення своєї спроможності 35,7 млн. грн., - повідомила заступник директора департаменту економіки Донецької облдержадміністрації Наталя Великоцька.

Вона розповіла, на що саме громади витратили ці кошти. «В Лиманській ОТГ вдалося капітально відремонтувати адмінбудівлю та ЦНАП, здійснити 4 проекти з реконструкції системи водопостачання та водовідведення в селах, відремонтувати один дитсадок та зробити капремонт дев’яти доріг. Саме Лиманська громада встигла повністю використати надану субвенцію», - зазначила Наталя Великоцька.

У Шахівській ОТГ, незважаючи на певні труднощі, вдалося збудувати водоводи, виконати термомодернізацію дитсадка та школи в селі Шахове, придбати спецтехніку для прибирання сміття.

Черкаська ОТГ провела капремонт двох ділянок доріг. В громаді створено КП «Громада», яке забезпечили спеціалізованою технікою та обладнанням. Також розпочато реалізацію проекту зі створення ЦНАПу. «Саме в Черкаській ОТГ не впорались із ремонтом адмінбудівлі через неврегульованість земельних питань. Частину робіт не встигли виконати і в Шахівській громаді, отже до держбюджету довелося повернути невикористані 2,8 мільйона гривень», - пояснила заступник директора обласного департаменту.

Наприкінці 2016 року на теренах Донеччини були створені ще три громади – Соледарська, Миколаївська, Іллінівська. «Підйомні» кошти від держави вони поки що не отримали. Але, як зазначила Наталя Великоцька, серед планів на 2017-2019 роки – реалізація проекту «Забезпечення містобудівною документацією об’єднаних територіальних громад Донецької області» загальною вартістю 32,5 мільйона гривень. У 2017 році заплановано також розроблення схеми планування територій шести ОТГ – на це буде використано 5,5 мільйона гривень.