Як підприємствам стати енергоефективними обговорили в Краматорську

18.12.2018
Як підприємствам стати енергоефективними обговорили в Краматорську

Як завдяки енергоефективності підвищити власну конкурентоспроможність, розбирались підприємці і представники влади під час регіонального семінару в Краматорську.

Власники та керівники підприємств хлібопекарської, молочної, машинобудівної галузей та галузі виробництва неметалевих будівельних матеріалів переймали німецький досвід щодо ефективного використання своїх ресурсів шляхом запровадження енергоефективних заходів. Долучилися до обговорення і представники Донецької облдержадміністрації, органів виконавчої влади області, Європейського банку реконструкції та розвитку, сільські, селищні, міські голови.

Як зазначив модератор семінару – регіональний представник Асоціації міст України Олександр Меланченко, енергоефективність - це економічна необхідність та енергетична безпека країни, тому перехід на альтернативні види палива задля розв'язання питань енергозбереження та енергоефективності є одним із першочергових завдань в Україні.

Голова правління ГО «Школа енергоефективності» В'ячеслав Лісовик наголосив, що розвиток енергоефективності міст – це реальний шлях до сталого розвитку, кардинального покращення будівель та міського середовища, скорочення енергоспоживання та видатків. «Тим більше, наразі держава і міжнародні партнери України пропонують допомогу та кошти саме на фінансування енергоефективних проектів у містах», - зазначив В'ячеслав Лісовик. За його словами, скористатися цими можливостями потрібно передусім органам влади та місцевого самоврядування.

Про шляхи впровадження енергоефективності в містах Донеччини розповів начальник відділу енергоефективності та енергозбереження департаменту розвитку базових галузей промисловості Донецької ОДА Олег Безкровний. Він проінформував учасників про Регіональну програму з відшкодування частини відсотків за кредитами, залученими на заходи з енергозбереження та підвищення енергоефективності для населення Донецької області на 2016-2018 роки.

Нещодавно на Донеччині створили Асоціацію підприємців в галузі енергоефективності та енергозбереження, про напрямки діяльності якої доповіла директор ТОВ «Лед енерджі» Анжела Прушковська. Асоціація має на меті, зокрема, сприяти підвищенню інформованості учасників процесу, ретельно вивчати потреби кожного міста та виробляти комплексний підхід до кожного проекту з метою підбору якісних енергоефективних матеріалів тощо.

У якості прикладу успішної роботи в сфері енергоефективності та енергозабезпечення учасникам семінару презентували Волноваський біогазовий завод ПрАТ «ЕКОПРОД». Підприємство переробляє гній великої рогатої худоби, силос, відходи насінницького виробництва на біометан, його у свою чергу спалюють в когенераційній установці та виробляють електро- й теплоенергію. Технологія, яку використовують, дозволяє отримувати ще й органічні добрива. Також є лабораторія, яка проводить аналіз ґрунтів, на основі яких видаються рекомендації щодо складу та кількості добрив, які необхідно внести.

Присутніх також зацікавила інформація Донбаської національної академії будівництва та архітектури щодо підготовки на базі вищої освіти фахівців з енергетичної ефективності будівель та з обстеження енергетичних систем.

Наприкінці семінару учасники взяли участь в анкетуванні про методи енергоефективності, які вже застосовують на своїх підприємствах та майбутні кроки в напрямку здійснення енергоефективних заходів. Результати опитування Асоціація міст України використовуватиме при підготовці наступних етапів проекту.

 

Семінар «Енергоефективність на підприємствах: нові виклики, нові можливості» провела ГО «Школа енергоефективності» за організаційної підтримки Асоціації міст України в рамках проекту «Консультування підприємств щодо енергоефективності», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням Федерального Уряду Німеччини. Раніше такі заходи відбулися у Чернігові та Тернополі.