Вибір на користь маріупольської громади

21.07.2016
Вибір на користь маріупольської громади

  Донецька область, як і інші регіони України, вже може похвалитися успіхами бюджетної децентралізації. Завдяки коштам від місцевого акцизу органи місцевого самоврядування вперше за багато років істотно збільшили витрати на оновлення комунальної інфраструктури і змогли здійснити роботи з будівництва та ремонту доріг, благоустрою, ремонту будівель, енергоефективності, освітленню вулиць.

  У липні парламентський Комітет з питань бюджету підтримав позицію Асоціації міст України, яку відстояли мери спільно з експертами АМУ, завдяки чому у місцевих бюджетів залишилися права на доходи від місцевого акцизу. Таким чином, територіальні громади зберегли фінансову самодостатність і можуть вкладати отримані в своє розпорядження кошти в вирішення нагальних соціальних потреб жителів.

  Серед чотирнадцяти парламентаріїв, які при розгляді питання по місцевому акцизу підтримали рішення відхилити законопроекти, що перерозподіляють частину акцизного збору на користь обласних бюджетів, був народний депутат від Маріуполя Сергій Матвієнков. Інтереси маріупольської громади вдалося відстояти, а значить, у міста зберігся шанс на подальший розвиток. Перспективи є: вже зараз в Маріуполі порівняно з відповідним періодом 2015 року сума надходжень власних і закріплених доходів до бюджету міста збільшилася більш, ніж в 1,5 рази.

  Одним з основних джерел доходів місцевого бюджету залишається акцизний податок. На ці кошти спільно з інвесторами здійснюється ремонт об'єктів міської інфраструктури. У перспективі - капітальний ремонт автодоріг. Вирішується і питання забезпечення водопостачанням сільській місцевості. Збільшення місцевого бюджету в цілому дає можливість направляти гроші на соціальний захист, освіту, охорону здоров'я, житлово-комунальне господарство.