Всеукраїнський флешмоб «Поверніть гроші громад»: представники трьох громад Донеччини записали відеозвернення до Президента

31.08.2019
Всеукраїнський флешмоб «Поверніть гроші громад»: представники трьох громад Донеччини записали відеозвернення до Президента

Міста Світлодарськ, Залізне і Олександрівська селищна громада Донецької області долучились до Всеукраїнського флешмобу #поверніть_гроші_громад, який ініціювала Асоціація міст України (АМУ). У відеозверненнях до Президента України Володимира Зеленського представники місцевого самоврядування і педагогічний колектив школи просять прискорити виділення коштів, які заблокувало Міністерство фінансів України.  Мова йде про субвенції на соціально-економічний розвиток та фінансування програм з Державного фонду регіонального розвитку.

Наразі Мінфін затримує 10 мільярдів виплат містам України:  понад 7,5 мільярдів з Фонду регіонального розвитку та 2,5 мільярди субвенцій на соціально-економічний розвиток. На Донеччині гроші мали б отримати міста Бахмут, Світлодарськ, Краматорськ, Слов’янськ, Торецьк, Покровськ, Мар’їнка, Волноваха, Гірник, Залізне, Красногорівка, Курахове, Родинське, Святогірськ, Українськ, Часів Яр, Олександрівська і Лиманська об’єднані громади, селища Великоновосілківського та Нікольського районів.

Зокрема, прифронтовий Світлодарськ залишається без 15-ти мільйонів гривень, які мав отримати на реконструкцію будівлі дитячого садка під Центр надання адміністративних послуг. Світлодарський міський голова Анатолій Брехунець у своєму відеозверненні просить Володимира Зеленського прискорити надходження коштів. Розблокувати гроші важливо якнайшвидше, бо якщо їх не встигнуть використати до кінця року, вони повернуться назад до державної скарбниці.

«Центр надання адміністративних послуг обслуговуватиме мешканців усієї Світлодарської об’єднаної громади. Реконструкцію цього приміщення ми повинні провести до завершення поточного року», – зазначив очільник міста та запросив Президента на відкриття нового ЦНАПу після закінчення реконструкції https://www.facebook.com/watch/?v=414681302734095.

Олександрівська об'єднана громада записала відеозвернення педагогічного колективу до Володимира Зеленського з проханням розблокувати гроші на ремонт опорної школи. У Державному фонді регіонального розвитку на капітальний ремонт Олександрівської загальноосвітньої школи з благоустроєм прилеглої території передбачено понад 45 млн грн. «Пане Президенте, ми давно мріяли про опорну школу – не дайте згаснути нашій мрії, – кажуть вчителі. – Переконані, що Ви так само, як і ми, прагнете якісних змін в освіті, тому Ваша допомога нам дуже потрібна» https://www.facebook.com/watch/?v=1602506129885093.

Олександр Гришин, секретар Залізної міської ради м. Торецька також приєднався до флешмобу: Залізне має отримати державну субвенцію на соціально-економічний розвиток https://go-gl.com/YYSsR8Wq8T.

«Декілька сотень міст, селищ та сіл чекали на нові об’єкти інфраструктури роками. Однак Офіс Президента України призупинив виплату схвалених Урядом коштів. Як наслідок, ремонт і створення життєво необхідних громадам об’єктів заморожено. Простий висновок: сьогодні під загрозою і добробут багатьох українців, і місцеве самоврядування, яке дозволяє кожному обирати пріоритетні напрямки розвитку свого міста/селища/села. НЕ МОВЧІТЬ!», – закликають в Асоціації міст України.

Таке відео можуть зняти усі небайдужі жителі громади, які прагнуть, щоб у їхньому містечку були реалізовані заходи, спрямовані на покращення якості життя: міські голови, представники місцевого самоврядування, вчителі, вихователі, лікарі. За правилами флешмобу потрібно записати коротке відео на фоні об’єктів інфраструктури, для ремонту та реконструкції яких мають бути спрямовані кошти, розказати передісторію проекту та звернутися до влади з проханням розблокувати його фінансування. Далі – запостити це відео на FB-сторінці з хештегом #поверніть_гроші_громад та відмітити Офіс Президента України і Асоціацію міст України.

«Міста мaють «підтягнути» нa ці кошти свою освітню тa комунaльну інфpaстpуктуpу для того, щоб підготувaтися до нaступного етaпу aдміністpaтивно-теpитоpіaльної pефоpми», – наголошує Виконавчий директор АМУ Олексaндp Слобожaн. Зa його словaми, ситуaцію усклaднює стapт нового нaвчaльного pоку, aдже бaгaто з цих пpоектів пеpедбaчaють pемонт тa pеконстpукцію нaвчaльних зaклaдів.

Посилання на сторінку АМУ https://www.facebook.com/auc.org.ua/

Нагадаємо, раніше в Офісі Пpезидентa пояснили, що фінaнсувaння місцевим бюджетaм нa соціaльно-економічний pозвиток тимчaсово пpизупинено з метою пеpевіpки вже новим склaдом Кaбінету Міністpів України ефективності викоpистaння бюджетних коштів у paмкaх пpоектів, що містять коpупційні pизики.