ВОЛОНТЕРИ: ВЗИМКУ НАЙБІЛЬША ПРОБЛЕМА ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ - ПРОСТУДНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

06.12.2018
ВОЛОНТЕРИ: ВЗИМКУ НАЙБІЛЬША ПРОБЛЕМА ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ - ПРОСТУДНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

Голова Бахмутського міського партосередку партії УКРОП Олександр Левченко в боях на сході України встиг побувати як командиром бойових підрозділів добровольчих батальйонів, так і парамедиком-волонтером. Причому надавати медичну допомогу пораненим не раз доводилося просто під час обстрілів.

Свій спротив у неоголошеній війні Росії проти України Олександр почав у 2014 році з участі в формуванні перших добробатів. Під його командуванням підрозділи добровольців воювали у найгарячіших точках регіону, зокрема, брали участь у боях за Сватове, Сєдове, Новоазовськ, Авдіївку, Широкине, промзону.

Саме на фронті в нагоді стали медична освіта та друга спеціальність – судновий лікар. «Допомагав пораненим бійцям, перев’язував, навіть оперував – зшивав рани. Зшивати доводилося багато, – розповідає Олександр. – І не лише через поранення, отримані від ворогів. Хлопці підривалися на мінах та іноді травмували самі себе – через незнання техніки безпеки, відсутність інструктажу, досвіду, необережність... Це була справжня біда».

Згодом чоловік продовжив займатися волонтерською роботою, допомагати парамедикам. Він і зараз тісно співпрацює з волонтерськими громадськими організаціями, які займаються наданням евакуаційної та медичної допомоги в зоні проведення Операції Об’єднаних Сил. У разі потреби особисто виїжджає на передову для допомоги пораненим бійцям, навіть пройшов навчання за програмою англійського спецназу, щоб надалі передавати навички тактичної медицини хлопцям на фронті.

Крім того, Олександр Левченко очолює громадську організацію «Бахмутська організація учасників бойових дій в АТО». У взаємодії з іншими громадськими і благодійними організаціями збирає медикаменти та інші необхідні для бійців речі, передає також книжки до бібліотек. «Нам допомагають не лише в Україні. Препарати для надання першої медичної допомоги ми отримуємо і з інших країн світу: Франції, Австралії, США, – розповідає Олександр. – А восени вдалося дістати і передати українським військовим міношукачі».

За словами укропівця, взимку найбільшою проблемою для військових є навіть не поранення, а простудні захворювання. Олександр звертає увагу всіх небайдужих: найперше, що потрібно – це елементарні парацетамол і вітаміни. Хлопці хворіють на грип, бронхіти, які якщо своєчасно не лікувати, дають ускладнення на легені. Катастрофічно не вистачає протипростудних і протизапальних препаратів. «На жаль, в нашій армії й досі діє радянська практика: захворів – сам піди і купи собі пігулку, байдуже, як почуваєшся і яка в тебе температура. А у бійців зазвичай не вистачає коштів на себе – вони, в першу чергу, намагаються допомогти своїм родинам», – каже Левченко.