В Україні вперше розпочато президентські праймеріз

04.03.2018
В Україні вперше розпочато президентські праймеріз

Третього березня у Києві відбувся XIV з'їзд «Українського об'єднання патріотів – УКРОП». У заході взяли участь понад 400 делегатів з усіх областей України та АР Крим. Одним із головних питань порядку денного з'їзду було обрання голови партії терміном на чотири роки. Ним став очільник політради УКРОПу, народний депутат Тарас Батенко. За його кандидатуру проголосували 403 делегати.

«Голова партії не є царем, не є вождем – він є менеджером. Єдине, що я можу вам, колеги, запропонувати, – це робота, важка наполеглива праця на благо України й заради нашої спільної перемоги», – заявив новообраний голова УКРОПу Тарас Батенко.

Обрання голови партії прокоментував керівник Донецької обласної організації УКРОПу Олександр Меланченко. «Партію очолював Тарас Батенко, і ми знову більшістю голосів проголосували саме за його кандидатуру. Мене це радує, тому що ми з ним вже спрацювалися. Це гарна талановита людина, і я гадаю, що з таким головою ми зможемо перемогти не тільки на парламентських, але й на президентських виборах».

Крім того, учасники з’їзду затвердили положення про обрання кандидата на пост Президента України від УКРОПу та офіційно розпочали процедуру праймеріз. «Українське об’єднання патріотів» стало першою в Україні політичною партією, яка обере свого кандидата шляхом внутрішньопартійного голосування.

«Це дуже важливий крок як для нашої політичної сили, так і для країни в цілому. УКРОП першим в Україні практикуватиме процедуру праймеріз у своїй роботі. Демократичність у прийнятті рішень – для нас головне», – додав голова секретаріату УКРОПу Денис Борисенко.

Він також зазначив, що процедура внутрішньопартійних праймеріз є досить поширеною в низці демократичних країн світу, зокрема у США, Ізраїлі, Великій Британії, Іспанії, а віднедавна – в Італії та Франції.

Член ради Донецького УКРОПу Світлана Рудь додала, що традиція праймеріз має культивуватися в Україні. «Сподіваюся, що інші політичні партії також будуть поширювати цю продедуру. Таким чином, матимемо ще один інструмент для досягнення демократичних змін в нашій країні».