В майбутній Сартанській ОТГ відкрили Центр безпеки громадян

30.09.2018
В майбутній Сартанській ОТГ відкрили Центр безпеки громадян

Центр безпеки громадян майбутньої Сартанської об’єднаної територіальної громади, відкритий у Талаківці, побудували за рахунок обласного бюджету. На підготовку дозвільних та супровідних документів витратили 3 млн 840 тисяч гривень, ще 460 тисяч – на придбання меблів, обладнання, засобів зв’язку та комп’ютерної техніки. Крім того, за 2 млн 700 тисяч гривень придбали службовий пожежний автомобіль. Ще 2 млн 700 тисяч спрямували з бюджету Маріупольської міської ради на благоустрій та утримання закладу.

Це вже сьомий центр, який функціонує на Донеччині. Він обслуговуватиме 7 сільських громад. Приїзд за викликом рятувальників чи поліції до будь-якої точки становитиме не більше 5 хвилин. Понад 20 працівників забезпечуватимуть цілодобову роботу Центру. Голова Донецької ОДА Олександр Куць відзначив, що це перший центр, який працюватиме у зоні, наближеній до лінії розмежування.

«У нас є Центр безпеки, який надає послуги громадянам, а десь за 5 км від Талаківки вже триває збройне протистояння. Це дуже добре, коли люди, які живуть недалеко від зони конфлікту, можуть без перешкод отримувати все необхідне для підвищення комфорту життя. На сьогодні в роботі на Донеччині знаходиться 9 таких об’єктів. Ми плануємо, що до кінця року в області працюватиме 13 Центрів безпеки», – зауважив керівник Донецької військово-цивільної адміністрації.

Відкриття Центру безпеки громадян у потенційній Сартанській ОТГ прокоментував також секретар Маріупольської міської ради Степан Махсма. «Це не просто нова локація, це - грамотні інвестиції в безпеку населення. Села, які дійсно настраждалися від бойових дій і знаходяться недалеко від передової, отримали такий необхідний об'єкт. Тут передбачена синергія роботи дуже важливих служб: медики, рятувальники, силовики. Швидкість реагування на події буде максимальною. Зона обслуговування - 7 сільських рад! Це якісно новий рівень надання допомоги людям. Таким чином, місцеві жителі побачили, як реалізується реформа децентралізації, та з чого почала будуватися нова Сартанська об'єднана громада. Всіх вітаю з цією подією!», - зазначив Степан Махсма.