В Лиманській ОТГ буде працювати робоча група з вирішення земельних питань, - Жебрівський

11.03.2017
В Лиманській ОТГ буде працювати робоча група з вирішення земельних питань, - Жебрівський

В Лиманській об’єднаній територіальній громаді розпочинаються весняні польові роботи, але багато питань землекористування залишаються неврегульованими на законодавчому рівні, - зазначив очільник Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський.

За підсумками своєї робочої зустрічі із фермерами Лиманської громади голова ОДА доручив керівнику обласного управління Держгеокадастру створити робочу групу, яка буде раз на тиждень працювати на виїзді у Лимані і вирішувати усі актуальні питання щодо землі. «Не вирішені питання, зокрема, в частині обліку та оформлення землі. Позиція у цьому питанні є чітка: по-перше, кожна сотка землі має бути облікована і приносити наповнення до бюджету об’єднаної громади. По-друге, оскільки є колізія у законодавстві, але якщо фермер сплачує усі податки і платежі до бюджетів, він повинен мати гарантії від держави: сплатив податки – працюй на землі спокійно», - пояснив П.Жебрівський. «Змушені так працювати, поки Верховна Рада не врегулює остаточно земельні питання», - додав керівник облдержадміністрації.

«Звісно, шукаємо механізми, щоб об'єднана територіальна громада отримала усі необхідні повноваження для вирішення нагальних питань життєдіяльності. Повноваження ОТГ законодавством все ще не врегульовані, а жити треба сьогодні», - резюмував Павло Жебрівський.