Успіхи і труднощі Черкаської громади - однієї з перших ОТГ на Донеччині

25.11.2017
Успіхи і труднощі Черкаської громади - однієї з перших ОТГ на Донеччині

Про те, який шлях пройшла Черкаська селищна ОТГ від часу створення, розповів секретар Черкаської селищної ради Олексій Кривоконь.

 

- В якому році створена Черкаська ОТГ?

- У 2015 році, ми були одними з перших в Донецькій області. Тоді ще не було унормовано питання реєстрації ОТГ. Це спричинило за собою блокування всіх казначейських рахунків, відключення від електроенергії. Стаття 8 Закону про об'єднані громади переглядалася Верховною Радою п'ять разів, щоб унормувати порядок реєстрації ОТГ.

 

- З районною владою були непорозуміння?

- Купа всього. Коли там зрозуміли, що разом з об'єднаною громадою відходить чималий шматок фінансових ресурсів... Конфлікти були щодо медичного обслуговування. Об'єднавшись, громада прийняла рішення відмовитися від послуг Центральної районної лікарні. Ми уклали угоду про надання медичної допомоги вторинного рівня в місті.

 

- А що станеться з вашою амбулаторією, коли почнеться другий етап медреформи?

- Незрозуміла ситуація. Якщо з первинним рівнем ще ясно: скільки там сімейний лікар уклав договорів - така і буде зарплата. Але є питання, як будуть існувати надалі наші амбулаторії. Ще велике питання - як будуть існувати наші ФАПи. З другим рівнем - зовсім незрозуміло. Якщо гроші для цього рівня «заходили» в наш бюджет, то тепер вони будуть заходити на якусь комісію. Незрозумілим для мене є представництво органів місцевого самоврядування в тих комісіях - це чисто дорадчий голос або буде якесь право вето на спрямування цих грошей.

 

- Щоб завершити на оптимістичній ноті - розкажіть про успіхи.

- У нас зовсім на нашій території не було підприємств для вивозу побутових відходів. Так ми в першу чергу зробили своє комунальне підприємство, закупили на гроші інфраструктурної субвенції нову техніку. Тепер і вивозимо сміття, і ремонтуємо дороги. Купили обладнання і виконуємо багато роботи, яка раніше стояла, в соціальній сфері, в інфраструктурі - ремонтуємо водопроводи, каналізаційні системи, прибираємо аварійні дерева і таке інше. Зробили власний Центр безпеки громадян. Він у нас другий в Україні. Спільний проект обласної ДСНС, обласної держадміністрації та Черкаської селищної ради. В побудованому приміщенні розташували бокс для нової пожежної машини. Сучасне приміщення обладнане всіма новітніми засобами зв'язку - інтернетом тощо. Відремонтовано 5,5 км доріг комунального призначення. Капітально відремонтовано - це не поточний ямковий ремонт, ми відійшли від цього терміна.

Проблема одна - у нас в ОТГ на таку кількість людей знаходяться сім шкіл, і вони фінансово сильно тягнуть нас вниз. Освітньої субвенції не вистачає. Опорна школа зараз ремонтується в селі Олександрівка. Якщо вона запрацює, частина шкіл буде закрита, і тоді фінансовий тягар зникне. Питання - що робити з тими приміщеннями, які вивільняються. Але вирішуємо - можливо, спільно з ОДА створимо там якийсь центр для людей похилого віку. Можливо - хоспіс.

 

Джерело: