Уряд затвердив зміни до Перспективного плану формування територій громад Донеччини

21.11.2018
Уряд затвердив зміни до Перспективного плану формування територій громад Донеччини

21 листопада Уряд прийняв зміни до Перспективного плану формування територій громад Донецької області. Завдяки внесеним змінам уточнюється склад громад та доповнюється перелік спроможних територіальних громад. 

Згідно з новою редакцією плану, на території Донеччини буде створено 45 об’єднаних територіальних громад, – розповіли в Донецькому регіональному відділенні Асоціації міст України. Зокрема, уточнено склад Часовоярської, Великоновосілківської, Мирненської, Хлібодарівської, Мангушської, Мар'їнської, Нікольської, Миколаївської, Очеретинської, Добропільської, Костянтинівської, Маріупольської та Покровської громад. Крім того, Перспективний план доповнено Старомлинівською, Криворізькою, Кальчицькою, Удачненською, Сартанською, Селидівською, Новогродівською та Авдіївською ОТГ, а вилучено Костянтинопільську та Білицьку громади.

Планом передбачено можливості приєднання до міст обласного значення. «Міста Добропілля, Костянтинівка, Маріуполь, Мирноград, Покровськ, Новогродівка, Селидове мають можливість стати ОТГ. Створені за перспективним планом громади зможуть перейти на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом, а бюджети міст обласного значення зможуть отримати міжбюджетні трансферти на приєднані сільські та селищні територіальні громади. Крім того, зміни передбачають, що сільські та селищні територіальні громади матимуть можливість добровільно приєднуватися до вже утворених ОТГ та міст обласного значення», – пояснив регіональний консультант з юридичних питань Асоціації міст України Костянтин Гацько.

На сьогодні в Україні вже 20 міст обласного значення приєднали до себе 45 сільських і селищних територіальних громад. На Донеччині процедуру приєднання сільських рад пройшли Бахмут і Вугледар, але ці громади поки що не отримали позитивних висновків від облдержадміністрації. Також на шляху створення ОТГ знаходяться Дружківка і Маріуполь.