Уряд визнав спроможною Званівську громаду

07.11.2018
Уряд визнав спроможною Званівську громаду

7 листопада Уряд прийняв розпорядження про визнання спроможними 52 об’єднаних територіальних громад, в яких перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів відбулися у 2017-2018 роках (які раніше не визнавалися Кабінетом Міністрів України спроможними). Також визнано спроможними 123 об’єднані територіальні громади, в яких перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів відбудуться 23 грудня 2018 року.

На Донеччині спроможною визнана Званівська сільська ОТГ. Ця невелика громада утворилася в жовтні 2017 року всупереч усім перепонам, які стояли на шляху об’єднання: Званівської ОТГ не було навіть у Перспективному плані. Завдяки наполегливості місцевих активістів Званівську громаду включили до Перспективного плану та призначили там перші вибори. 

«У результаті об’єднання Званівська громада отримала власні надходження до бюджету, а також  державні землі сільгоспризначення, які знаходяться поза межами населених пунктів, – прокоментував консультант з юридичних питань Донецького РВ Асоціації міст України Костянтин Гацько. – Відтак, у громаді можуть самостійно регулювати розмір податків на землю, що є одним з основних джерел наповнення бюджету. Крім того, Званівка має можливість використовувати субвенції, передбачені для ОТГ, брати участь у грантових програмах. Завдяки активності місцевих громадських діячів, у громаді добре налагоджена робота з молоддю, зокрема, проводяться такі цікаві пізнавальні заходи, як «Науковий пікнік». Визнання Званівської ОТГ спроможною – це успіх, якого громада досягла своєю завзятістю та працездатністю».