Уряд розподілив державну субвенцію: Слов’янськ отримає 3 мільйони на прозорий офіс

10.10.2018
Уряд розподілив державну субвенцію: Слов’янськ отримає 3 мільйони на прозорий офіс

Уряд розподілив 42 мільйони на будівництво прозорих офісів в 9 громадах. Про це повідомляє прес-служба Донецького регіонального відділення Асоціації міст України. Серед щасливчиків – місто Слов’янськ Донецької області.  

10 жовтня Кабінет Міністрів України затвердив розподіл у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення робіт, пов’язаних зі створенням і забезпеченням функціонування центрів надання адміністративних послуг у форматі «Прозорий офіс». Такі ЦНАПи надаватимуть, у тому числі, послуги соціального характеру. Загальний обсяг субвенції складає 42 083,568 тис. гривень.

Слов’янськ отримає понад 3 млн. грн. Для порівняння: найбільша сума субвенції призначена для Житомира – майже 16 млн. грн. Баранівська ОТГ (Житомирська область) отримає 7 млн. 200 тис. грн., м. Кам’янське – 6,5 млн. грн. Кошти будуть остаточно розподілені після погодження з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.

«Прозорий офіс» у Слов’янську планують створити на вулиці Василівській, 11. За словами Слов’янського міського голови Вадима Ляха, загальна сума проекту – 12 мільйонів гривень. Три з них будуть перераховані в цьому році, решта дев’ять – у наступному. На що саме витратити гроші, які мають надійти найближчим часом, влада вирішує спільно з фахівцями. Якщо трьох мільйонів буде досить, їх спрямують на утеплення фасаду, заміну вікон та ремонт покрівлі.

Крім того, як повідомив Вадим Лях, вже підписано договір на покупку мобільного офісу, який буде надавати спектр адміністративних послуг на виїзді. «Слов’янськ подавав заявку на участь у конкурсі, і наше місто виграло. Тепер ми отримаємо державну субвенцію – близько чотирьох мільйонів гривень – на закупівлю спеціального автомобіля для ЦНАПу. Отже, зможемо проводити виїзні прийоми для маломобільних груп населення», – резюмував Вадим Лях.

«Створення подібних установ покращить якість та підвищить ефективність надання адміністративних і соціальних послуг населенню в містах обласного значення та об’єднаних територіальних громадах на Донеччині, – зазначив регіональний консультант з юридичних питань Асоціації міст України Костянтин Гацько. – Отримання послуг на якісно новому рівні – це суттєва перевага секторальної децентралізації, яка може стати додатковим стимулюючим фактором для утворення ОТГ».