Участь громадськості у розробці стратегій розвитку ОТГ дасть потрібний ефект, - експерт АМУ

26.05.2017
Участь громадськості у розробці стратегій розвитку ОТГ дасть потрібний ефект, - експерт АМУ

Асоціація міст України (АМУ) визначила розробку стратегій розвитку територіальних громад одним з пріоритетних напрямків діяльності ОТГ у цьому році. Як повідомляє Офіс реформ у Донецькому регіональному відділенні АМУ, наразі у кожній області від Асоціації міст працюють експерти проекту ПУЛЬС зі стратегічного планування та економічного розвитку, які мають на меті допомогу громадам у формуванні стратегій розвитку.

За словами Віце-прем'єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, вкрай важливо навчити голів та лідерів об’єднаних територіальних громад проектному менеджменту, бізнес-плануванню, розробці стратегій розвитку, управлінню фінансами. «Вони мають стати дієвими менеджерами, здатними впроваджувати масштабні зміни на території своїх громад», - наголосив Віце-прем'єр-міністр.

Як саме відбувається робота з розробки стратегій розвитку громад в Донецькій області, прокоментував консультант зі стратегічного планування та економічного розвитку Донецького РВ АМУ Андріян Фітьо.

«Нещодавно у Краматорську відбувся регіональний форум з місцевого самоврядування «Децентралізація: сучасний стан та перспективи розвитку», на якому керівники об’єднаних територіальних громад підкреслили визначальну роль громадськості в розробці стратегій розвитку територіальних громад. Дуже цікаво було почути досвід низки ОТГ про те, як вони залучають громадськість до обговорення рішень, які потім приймаються радами громад. Власне, ми - експерти Асоціації міст України, також концентруємося на тому, що мають бути створені відповідні дорадчі структури при органах виконавчої влади, виконавчих комітетах. І ми бачимо ці структури як такі, що працюють у вигляді аналітичних центрів. Також важливим чинником для реалізації стратегій є агенції розвитку територіальних громад. Тобто, взаємодія громадськості з агенцією розвитку територіальної громади має дати той ефект, на який розраховує громада», - зазначив Андріян Фітьо.