У ВРУ пропонують давати держдотації дрібним сільгоспвиробникам, а не агроолігархам

27.03.2018
У ВРУ пропонують давати держдотації дрібним сільгоспвиробникам, а не агроолігархам

У Верховній Раді пропонують обмежити бюджетні дотації великим агрохолдингам і спрямувати державні кошти на підтримку дрібних та середніх сільгоспвиробників. З цією метою зареєстровано проект закону № 8182 «Про внесення змін до статті 18 «Прикінцеві положення» Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» щодо вдосконалення справедливості у питанні державної підтримки галузі тваринництва».

Автори документу – народні  депутати від партії УКРОП.

«Держава повинна допомагати тим людям, які справді цього потребують. Натомість влада дає можливість заробити ще декілька мільярдів і так прибутковому бізнесу олігарха Косюка», – заявив нардеп Олександр Шевченко, маючи на увазі компанію «Миронівський хлібопродукт».

В 2017 році на підтримку сільськогосподарських товаровиробників із державного бюджету було виділено 4 мільярди гривень. Однак через відсутність будь-яких обмежень щодо розміру дотації більше третини цих коштів дісталося підприємствам, пов’язаним з компанією «Миронівський хлібопродукт».

«Влада не припиняє дерибанити державні кошти за старими «схемами». Розподіл дотацій на підтримку виробників сільгосппродукції інакше не назвеш. Держдотації, виділені агроолігарху Косюку у 2017 році, у 20 разів перевищили загальну суму пільгових кредитів для фермерів», – зауважив голова «Українського об’єднання патріотів» Тарас Батенко.

Загалом підприємства олігарха Юрія Косюка, власника «Миронівського хлібопродукту», отримали 1 мільярд 400 мільйонів гривень.