У Торецьку обговорили правила перетину блокпостів

11.10.2018
У Торецьку обговорили правила перетину блокпостів

У Торецьку за ініціативи місцевих правозахисників «Української Гельсінської Спілки з прав людини» відбувся круглий стіл з проблемних питань перетину контрольно-пропускних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ). На зустрічі також були присутні представники ООН, ОБСЄ, силових структур і громадських організацій.

Учасники дискусії обговорили правовий статус внутрішніх КПВВ, правила їх перетину, перелік документів, які необхідно мати при собі при перетині, правовий статус мешканців міста і переселенців в зоні проведення ООС, обґрунтованість заборони фото- і відео фіксації. Окрему увагу приділили необхідності розташування стаціонарного КПВВ між містами Торецьк і Костянтинівка.

«Такий діалог відбувся вперше у прифронтовому місті. І це досить позитивне явище, що мешканці Торецька та правоохоронці нарешті зробили спробу почути один одного. Насправді, є багато нарікань з боку людей, у тому числі, й волонтерів, упереджене ставлення до яких при перетині КПВВ заважає виконанню їх обов’язків. Існують певні правила перетину блокпостів, але недостатня інформаційно-роз’яснювальна робота з боку місцевої влади призводить до конфліктних ситуацій на КПВВ», – зазначив голова Донецького УКРОПу Олександр Меланченко.

Він підкреслив, що подібні зустрічі важливі з точки зору досягнення порозуміння і зменшення конфліктів. Поки йде війна, люди повинні розуміти, що контрольні заходи вживаються передусім з метою безпеки і захисту територіальної цілісності України. «Але й влада має йти назустріч громадянам та надавати більше роз’яснювальної інформації. Адже подекуди люди навіть не знають, до якої зони території ООС відноситься їхній населений пункт та які правила для них тут діють», – зауважив Олександр Меланченко.

За підсумками круглого столу вирішили доручити військово-цивільній адміністрації м. Торецьк провести роз’яснювальну роботу з населенням, а представникам Національної поліції розслідувати факти порушень прав людини на КПВВ.