У представників міст і громад Донеччини відбувся діалог із владою

18.06.2019
У представників міст і громад Донеччини відбувся діалог із владою

Делегація самоврядців із Донеччини бере участь у XV Українському муніципальному форумі в Одесі.

18-20 червня Асоціація міст України (АМУ) проводить ХV Український муніципальний форум. Цей традиційний щорічний захід є майданчиком для дискусій та вироблення спільної позиції органів державної влади і Асоціації міст України щодо розвитку місцевого самоврядування, удосконалення законодавчої бази, подальшої децентралізації влади, посилення відкритого врядування, підтримки економічного розвитку громад та реалізації секторальних реформ.

Цьогоріч на форумі зібралося близько 500 учасників: голови громад-членів АМУ, представники Парламенту, Уряду та профільних міністерств, експертного середовища, закордонні партнери АМУ.

Донецьку область на Форумі в складі офіційної делегації представляють Вугледарський міський голова Андрій Сілич, заступник Слов’янського міського голови Юрій Підлісний,  голова м. Залізне Володимир Наумов, секретар Мирноградської міської ради Олександр Пономаренко, Світлодарський міський голова Анатолій Брехунець, секретар Краматорської міської ради Денис Ошурко, заступник Маріупольського міського голови Михайло Когут, а також виконавчий директор Донецького регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Бобров. Крім того, на форум завітали Покровський міський голова Руслан Требушкін з питанням до глави Уряду Володимира Гройсмана та Лиманський міський голова Петро Цимідан. Слід зазначити, що Правління АМУ сьогодні прийняло до лав Асоціації міст України нового члена з Донецької області - м. Лиман.

18 червня в рамках Форуму відбувся День діалогу з владою, який провела Асоціація міст України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС). Загалом програма трьох днів дуже насичена. Другий день - День Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, який проводиться в рамках проекту Ради Європи «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні». Третій день - День економічного розвитку українських міст, який проводиться в рамках проекту «Партнерство для розвитку міст (ПРОМІС)», який АМУ впроваджує спільно з Федерацією канадських муніципалітетів.

Голова АМУ Віталій Кличко відкрив засідання та започаткував діалог, виступивши з програмною промовою. До діалогу приєдналися Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Андреас Кіфер. В рамках Дня діалогу з владою обговорювали під час двох панельних дискусій очікування громад від реформи місцевого самоврядування та секторальні реформи.

Віталій Кличко зазначив: «Незважаючи на політичні вподобання, всі ми об’єднані ідеєю місцевого самоврядування як основи державності. Асоціація була і залишається аполітичною організацією, що захищає інтереси абсолютно всіх громад в Україні».

Він зауважив, що на сьогодні АМУ об’єднує вже 779 міських, селищних та сільських рад. Серед них – 341 об’єднана територіальна громада. 

«Сьогоднішній «День діалогу» на форумі - особливий. Його тема - «Реформа місцевого самоврядування застигла у стрибку над прірвою»! Така ситуація та можливі сценарії розвитку подій хвилюють нас усіх. Наближаються вибори 2020 року. А не виключено, що місцеві вибори будуть позачерговими, - сказав Кличко. - Тому головні питання: Коли буде завершена реформа? На якій територіальній основі будуть сформовані нові громади? І найголовніше: чи буде місцеве самоврядування фінансово спроможним надавати якісні публічні послуги громадянам? Адже саме це є метою реформи!», - додав він.

Кличко зауважив, що готуючись до зустрічі, АМУ зібрала близько 160 проблемних питань громад. У тому числі ті, що не були вирішені після минулорічного форуму в Тернополі. Ці та багато інших питань і пропозицій щодо їх вирішення АМУ передавала органам державної влади.

За підсумками дискусій першого дня заходу учасники прийняли за основу Звернення Асоціації міст України до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо вирішення проблемних питань органів місцевого самоврядування і доручили Виконавчій дирекції АМУ доопрацювати документ з урахуванням висловлених пропозицій.

 

Доопрацьований документ буде опубліковано на сайті Асоціації міст України.

 

 

 

 

 

Фотоматериалы: 
У представників міст і громад Донеччини відбувся діалог із владою
У представників міст і громад Донеччини відбувся діалог із владою
У представників міст і громад Донеччини відбувся діалог із владою
У представників міст і громад Донеччини відбувся діалог із владою