У Новогродівці відбувся Форум малих міст Донеччини

22.12.2017
У Новогродівці відбувся Форум малих міст Донеччини

У Новогродівці за підтримки Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй, Швейцарської Конфедерації та Швеції відбувся Форум малих міст Донеччини «Стратегічне планування в громадах: крок за кроком». Захід відбувся у форматі творчої дискусійної зустрічі за технологією «Світове кафе (The World Cafe)».

Основною метою форуму було узгодити методику та послідовність розробки стратегічного плану розвитку малого міста. Враховуючи процеси децентралізації та створення об’єднаних територіальних громад, сьогодні надзвичайно важливо залучати громадськість до спільної праці, планування майбутнього розвитку та пошуку інструментів для впровадження змін. Адже отримувати інвестиції та ефективно розвивати громаду практично неможливо без стратегії та плану розвитку, які мають спиратися на містобудівну документацію, просторове планування.

За думкою представника Асоціації міст України в Донецькій області і політичного діяча (партія «УКРОП») Олександра Меланченка, реформа місцевого самоврядування є великим проривом, але водночас й викликом для міст і селищ Донеччини. «Зараз з’явився реальний шанс на соціально-економічний розвиток, і деякі громади це вже відчули. Проте реформа децентралізації надає не лише фінансові ресурси і можливості на місцях, але й покладає велику відповідальність за розвиток своєї території. Тому треба вчити людей брати на себе відповідальність і ухвалювати рішення. Це є запорукою побудови не лише самодостатньої громади, але й активного спроможного суспільства», – зазначив експерт.