У Лимані відкрили перший в Україні Центр безпеки громади

23.11.2016
У Лимані відкрили перший в Україні Центр безпеки громади

Сьогодні в Лимані за участю керівництва облдержадміністрації, МВС та ДСНС відбулося відкриття Центру безпеки громади, до складу якого входитиме не лише пожежно-рятувальна команда, але й будуть розміщуватись швидка медична допомога та представники Національної поліції. Таке компактне розташування оперативних служб дозволить швидко та ефективно вирішувати питання щодо захисту населення і території громади та значно скоротить фінансові витрати об’єднаних територіальних громад на їх утримання.

«Сьогодні відкрито перший на Донеччині і в Україні загалом Центр! До кінця року ми відкриємо ще два таких об’єкти – в Черкаській та Октябрській об’єднаних громадах. Після завершення децентралізації кожна громада буде мати свій Центр безпеки. На кожен із трьох Будинків ми з обласного бюджету виділили по 5,2 млн грн. Центр безпеки громади – це будівля, у якій розміщується екіпаж рятувальників, наряд поліцейських та карета швидкої допомоги, і за одним викликом усі три служби можуть одночасно швидко виїхати на об’єкт. Хочу щиро подякувати керівнику ДСНС в Донецькій області генералу Ільченку за величезні зусилля, які він доклав до цього проекту і до налагодження роботи ДСНС на Донеччині загалом», – наголосив голова облдержадміністрації Павло Жебрівський.

«Створення Центру безпеки громадян саме на Донеччині – гостра необхідність. Тепер 42 тисячі місцевих мешканців в умовах наближеності до зони проведення АТО отримають гарантії повної безпеки у разі виникнення надзвичайних ситуацій», – зазначив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

А голова Держслужби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін додав, що це дозволить максимально скоротити час прибуття на пригоди, бо залучення добровольців до пожежогасіння – один із напрямків масштабної реформи ДСНС.

На даний час робота щодо реформування системи цивільного захисту, окрім Донецької області, триває й у Вінницькій, Дніпропетровський, Львівській, Полтавській та Тернопільській областях, де спільно із обласними державними адміністраціями ДСНС реалізує пілотні проекти щодо реформування пожежної охорони в новостворених територіальних громадах.