У Краматорську відзначили День вільних людей

18.04.2018
У Краматорську відзначили День вільних людей

17 квітня в Краматорську відбулася традиційна щорічна патріотична хода на честь Дня вільних людей.

День вільних людей відзначається в Краматорську четвертий рік поспіль на честь мужності українських патріотів, які 17 квітня 2014 року, під час захоплення міста російськими найманцями, вийшли на акцію підтримки єдності України.

Цього року з ініціативи громадських активістів містяни знову пройшли вулицями Краматорська з державними прапорами. Вони згадували події чотирирічної давнини та скандували українські гасла: «Україна понад усе», «Краматорськ – це Україна!», «Одна єдина соборна Україна!», «Слава Україні!», «Схід і захід разом!»

Патріотична хода завершилася на головній площі міста, де учасники акції заспівали гімн України та згадали хвилиною мовчання загиблих воїнів АТО.

«У 2014 році це була Хода вільних людей, які в умовах реальної окупації виступили проти окупантів. Для російських найманців акція виявилася настільки несподіваною, що вони розгубилися і не знали, що їм робити. В паніці терористи розпочали переслідування всіх тих, хто міг чітко вимовити слово «Україна». Окупантам багато чого прийшлося робити незаплановано, поспіхом, а вони цього не очікували. Це і рятувало країну. Саме тому 17 квітня в Краматорську проходить Хода вільних людей», – прокоментував подію очільник Донецького УКРОПу Олександр Меланченко.