У Краматорську відкрилась виставка «Люди Свободи»

01.12.2016
У Краматорську відкрилась виставка «Люди Свободи»

З нагоди 25-ти річчя всеукраїнського референдуму 1 грудня  в усіх регіонах України відкрилась виставка «Люди Свободи». Такий проект організовано Українським інститутом національної пам’яті, Галузевим державним архівом Служби безпеки України, Центром досліджень визвольного руху,  UA:Перший.

Донецька область також долучилась до всеукраїнської акції.  «Люди Свободи» – це 26 історій про людей, які своєю працею та боротьбою в минулому столітті зробили можливим відновлення незалежності України.

Ці люди дуже різні – поети і політики, військові і музиканти, науковці й художники. Їх опір теж був різноманітним – хтось боровся за свободу народу, хтось за свободу творчості, думки, хтось зі зброєю в руках, а хтось — із пензлем. Кожного з них жорстоко ламали – когось у тюрмі, когось у “шарашці”, фізичними чи моральними тортурами. Жоден із них не мав можливості реалізувати свій потенціал на повну потужність. Вони не стали тими, хто очолив незалежну країну, не дописали чудової пісні чи вірша, не подарували світові ще одного важливого винаходу чи прекрасної картини. Але вони зуміли зберегти свободу в собі, пронести її через часи неволі.

Завдяки таким Людям, свобода стала реальністю для нас, і кожен з нас отримав можливість вільно реалізувати свій потенціал. Але героїв виставки 26. Останній з них віддав життя, щоб зберегти свободу України вже у ХХІ столітті. Тому, що ми готові відстояти свободу.