У Краматорську відбувся третій екологічний форум

15.09.2018
У Краматорську відбувся третій екологічний форум

У Краматорську з ініціативи Донецької облдержадміністрації відбувся третій обласний екологічний форум «Екологія промислового регіону». 

Під час заходу розглянули питання створення умов для збалансованого розвитку регіону, впровадження енергоефективних технологій та раціонального використання природних ресурсів. Представники міст, районів та об’єднаних територіальних громад Донеччини презентували свої екологічні програми, а також заходи, які передбачається впровадити для покращення екологічної ситуації. Крім того, в рамках форуму відбувся круглий стіл «Стратегії збалансованого місцевого розвитку в контексті децентралізації».

«Це перший захід регіонального рівня, де обговорили екологічну ситуацію під час військових дій. Від стану довкілля залежать якість і тривалість нашого життя. Тому потрібно зробити все можливе для мінімізації негативних наслідків війни та важкої промисловості. Дуже тішить, що, незважаючи на складні умови, в яких зараз перебуває Донеччина, наші міста й об’єднані громади мають серйозні напрацювання у сфері охорони довкілля, розвитку зеленого туризму та впровадження сучасних технологій», – зауважив громадський діяч, голова Донецького УКРОПу Олександр Меланченко.

Він підкреслив, що екологічна політика є однією з важливих складових програми «Українського об’єднання патріотів».

«В контексті децентралізації наша політична сила підтримує поступову передачу регіонам і громадам повноважень та прав управління частиною природних ресурсів. При цьому важливо встановлювати однакові прозорі правила доступу та використання цих ресурсів», – наголосив Олександр Меланченко. За його словами, для оцінки еколого-економічної ефективності регіонального розвитку подібні заходи та обговорення потрібно проводити регулярно.