У Краматорську підтримують створення регіонального перинатального центру

20.07.2018
У Краматорську підтримують створення регіонального перинатального центру

У Краматорську з ініціативи міжфракційної депутатської групи «Здорові жінки – здорові діти» в Краматорській міській раді та громадської організації SMARTA відбувся круглий стіл на тему «Сприяння забезпеченню дотримання репродуктивних прав жінок та чоловіків».

Учасники – представники влади, громадськості, профільних медичних закладів міста, міжнародних організацій, військових та правоохоронних структур. Під час заходу обговорили якість медичних послуг і стан реалізації прав людини на охорону здоров’я в Донецькій області, пропозиції та кроки щодо покращення рівня медичного обслуговування, а також напрями заохочення до публічного діалогу стосовно переваг гендерної рівності в політиці.

Враховуючи високі показники дитячої смертності в області та відсутність на підконтрольній території Донеччини регіонального перинатального центру третього рівня, присутні зійшлися в думці про необхідність створення такого центру в Краматорську.

«Ініціатива депутатки Краматорської міськради Лілії Кісліциної, яка разом із однодумцями з 2015 року активно просуває ідею створення регіонального перинатального центру в місті, заслуговує всілякої підтримки, – зазначив укропівець Олександр Меланченко. – Добре, якщо до такої підтримки долучаться якомога більше структур, зокрема громадських і політичних, незалежно від партійної ідеології. Адже це питання – далеко поза межами політики. Сьогодні ми почули, що Краматорськ може не отримати подібного центру, якщо юридичне дооформлення пологового будинку міста Краматорськ і передача його на обласний баланс не відбудеться до кінця року. Зі свого боку можемо запевнити, що у разі гальмування процесу створення центру або виникнення складнощів донецькі укропівці готові звернутися за сприянням до народних депутатів України».

Олександр Меланченко зауважив, що в той час, коли витрачаються десятки мільйонів гривень на будівництво льодових арен і реконструкцію парків, вагітні жінки зі складними патологіями направляються на лікування до інших регіонів через те, що в області немає жодного спеціалізованого закладу третього рівня для надання якісної перинатальної допомоги. На думку укропівця, таку ситуацію в регіоні варто виправити.