У Краматорську готують слухання з екологічної безпеки

31.08.2018
У Краматорську готують слухання з екологічної безпеки

Громадська організація «Фонд розвитку громади» ініціювала проведення громадських слухань на тему забезпечення екологічної безпеки в місті Краматорськ. До складу моніторингової групи, яка займається підготовкою слухань, увійшли не лише представники активної громади міста, але й профільні фахівці: начальник Краматорської лабораторії спостереження за забрудненням навколишньої атмосфери Світлана Марчук і технічний директор Українського наукового інституту технічної екології Ліна Плющакова.

У серпні відбулася перша зустріч ініціативної групи, на якій дискутували щодо шляхів досягнення головної мети – забезпечення чистого повітря для мешканців міста. Учасники зійшлися в думці, що почати необхідно з ретельного дослідження проблеми, з’ясування існуючої системи контролю за повітрям і підприємствами, які його забруднюють, а також вивчити нормативно-правові документи, що врегульовують зазначені питання.

«Забруднене повітря – нагальна проблема для всього міста. На цей час моніторингова група проводить експертизу діяльності державних установ і органів місцевого самоврядування за підсумками їх роботи протягом останніх років. Найближчим часом під час спільної зустрічі плануємо обговорити результати наших численних запитів до владних структур», - зазначила член ради Донецького УКРОПу Світлана Рудь. Вона повідомила, що активісти збираються організовувати й публічні заходи з питань контролю за екологічним станом довкілля.

Ініціатори пропонують долучитися до складу групи всім зацікавленим громадянам та громадським організаціям для сумісного проведення моніторингу шкідливих викидів та підготовки матеріалів для громадських слухань.

Нагадаємо, в липні Світлана Рудь разом з ГО "Фонд розвитку громади" брала участь у вимірюваннях проб повітря в Краматорську, які здійснювалися мобільною лабораторією екологічного контролю.