У Костянтинівці знову зруйнували пам'ятник загиблим в АТО

03.01.2018
У Костянтинівці знову зруйнували пам'ятник загиблим в АТО

В ніч з 1 на 2 січня у м. Костянтинівка Донецької області зловмисники повалили на землю дві плити із зображенням прапора України та словами українського гімну, а Герб України розбили й розкидали навколо того місця, де у жовтні 2017 року встановлено монумент на честь загиблих героїв АТО. Пам’ятний знак було встановлено за кошти громадськості і за цей час вже двічі реконструйовано через випадки вандалізму.

Низка партійних і громадських організацій області підписали заяву, де йдеться про те, що руйнування пам’ятника захисникам Незалежності України – це показовий приклад гібридної війни, яка триває не лише на передовій, але й у тилу. Враховуючи найбільш вірогідну версію правоохоронних органів щодо скоєння акту вандалізму п’яними підлітками, автори заяви наголосили на низькому рівні патріотично-виховної роботи з дітьми і молоддю на Донеччині. «На жаль, у багатьох навчальних закладах з дітьми та молоддю займаються формально, як це й до війни робила Партія регіонів. Ми, як учасники євромайданів у Києві, Донецьку, Костянтинівці, у буквальному сенсі «пробиваємося» до дітей, щоб розказати правду про події Революції Гідності, російську агресію та війну на сході», – зазначається в заяві.

Підписанти вимагають від обласної влади переглянути ставлення до інформаційно-роз’яснювальної роботи з молоддю.

Позицію авторів заяви прокоментував голова Донецької обласної організації партії УКРОП Олександр Меланченко. «Ми пропонуємо переглянути підхід до цього питання, оскільки патріотичне виховання підростаючого покоління є важливою частиною загальної роботи на перемогу України. Вимагаємо також від правоохоронних органів не чекати знущань над нашими святинями, а прораховувати всі ризики та професійно передбачати подібні випадки заздалегідь».