У Донецькій ОДА пояснили механізми поновлення соціальних виплат для ВПО

24.06.2016
У Донецькій ОДА пояснили механізми поновлення соціальних виплат для ВПО

У Краматорську за участю представників ОДА, Управління верховного комісара ООН у справах біженців УВКБ ООН та благодійного фонду «Право на захист» відбулась прес-конференція щодо роз’яснення процедури поновлення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

Як пояснив радник заступника голови Донецької облдержадміністрації на громадських засадах Олександр Ворошков, наразі існує механізм, розроблений службою соціального захисту. Людина, яка хоче поновити грошову допомогу, повинна прийти до територіального управління і повідомити про своє бажання співробітникам служби.

«До помешкання внутрішньо переміщеної особи протягом 15 днів повинна завітати комісія з представників декількох організацій, яка зробить обстеження матеріального стану. Після цього за 5 днів в місті чи районі створять комісію, яка прийматиме рішення, відновити людині виплати чи ні», - повідомив Олександр Ворошков.

Голова юридичної служби офісу «Право на захист» у Слов’янську Герман Петров пояснив, що формулювання «матеріальний стан» є умовним, насправді перевірятимуть, чи мешкає людина за вказаною адресою, чи ні.

Радник заступника голови також звернув увагу на нюанси, пов’язані з постановою №365, яка вносить зміни  до постанови від 5 листопада 2014 року №637 («Про здійснення соціальних виплат ВПО»).

«Документ не пройшов обговорення з громадськістю у двотижневий термін, як передбачено законом. Громадські організації категорично проти більшості норм, які передбачає постанова, вважаючи їх дискримінаційними. Голова комітету Верховної Ради з прав людини вже зареєстрував зміни, які необхідно внести у положення. Сподіваюсь, що незабаром це буде зроблено», - наголосив Олександр Ворошков.

Керівник відділення благодійного фонду «Право на захист» Ірина Степанова також повідомила, що організація надає безкоштовну юридичну допомогу вимушено переміщеним особам. За підтримки Агенції ООН у справах біженців з січня 2016 року на територіях Донецької, Луганської, Харківської та Запорізької областей впроваджується проект «Адвокація та правова допомога ВПО». Все, що треба зробити внутрішньо переміщеній особі для отримання безкоштовної юридичної консультації або адвокатської допомоги – звернутись до одного з регіональних офісів Проекту.

Джерело: