У черговому випуску Книги успіхів - громади Донеччини

04.11.2018
У черговому випуску Книги успіхів - громади Донеччини

Асоціація міст України випустила черговий випуск «Книги успіхів» - збірки кращих практик органів місцевого самоврядування. У цьому випуску опубліковано більше 80 історій, які демонструють позитивний вплив децентралізації на життя громад. Потрапили до збірки за третій квартал і чотири історії успіху громад Донеччини. Цього разу прикладом стали Черкаська, Миколаївська та Іллінівська ОТГ.

Видання збірки здійснене в рамках Проекту ПУЛЬС, який Асоціація міст України реалізує за підтримки USAID. «Хочу висловити сподівання, що зібрані Асоціацією міст України історії успіхів надихнуть органи місцевого самоврядування на подальшу плідну роботу задля створення дійсно європейських умов життя у своїх громадах», - зазначив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

Отже, Черкаська селищна ОТГ представлена в Книзі одразу двома історіями успіху. Це – молодіжний центр «Ініціатива» та встановлення «розумних камер».

МОЛОДІЖНИЙ ЦЕНТР «ІНІЦІАТИВА»

У селі Олександрівка Черкаської селищної ОТГ відкрито молодіжний центр «Ініціатива». Реконструкція проводилася за гроші з обласного та місцевого бюджетів. Усього витрачено понад 2 млн грн. Центр обладнаний необхідною апаратурою, має кімнати для проведення семінарів, майстер-класів, дитячих ігор, гуртка з малювання. Тут є сучасний спортзал, для якого закуплено тренажери, а також туристичне спорядження для походів. На першому поверсі знаходиться зала-трансформер, яка об’єднує у собі виставкову залу і невеличку сцену.

«РОЗУМНІ» КАМЕРИ СТЕЖАТЬ ЗА БЕЗПЕКОЮ

Проект з безпеки реалізовано за кошти громади та міжнародної технічної допомоги ЄС на засадах співфінансування. У його рамках придбано 4 інтелектуальні камери відеоспостереження, які здатні розрізняти і «запам’ятовувати» обличчя людей, номери авто тощо, а також встановлено огорожу по периметру Привільської школи. Три камери встановлено в різних селах громади, а четверту - на перетині всіх доріг, які проходять через адміністративний центр громади. Камери підключено до аналітичного центру обласного управління МВС України. Залучити грантові кошти вдалося завдяки зусиллям громадської організації Черкаської ОТГ «Спілка активних громадян Привілля». На реалізацію всіх проектів з використанням грошей міжнародної допомоги гарантовано надається співфінансування з бюджету громади.

Фінансову спроможність та успіхи бюджетної децентралізації демонструє Миколаївська міська ОТГ.

МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ НАПОВНЮЮТЬ ПОДАТКИ

Миколаївська ОТГ утворилася у 2016 році і налічує понад 17 тис. жителів. Прогнозована дохідна частина бюджету громади на 2018 рік складає 110 млн грн. Для порівняння, у 2016 році, до об’єднання, дохідна частина бюджету Миколаївки становила 15 млн грн. Містоутворюючим підприємством є Слов’янська ТЕС. Тому після об’єднання громада отримала значний фінансовий ресурс, а податок на доходи фізичних осіб, 60% якого з моменту створення ОТГ залишається в місцевому бюджеті, є основним джерелом наповнення бюджету громади. Крім фінансових надходжень від ТЕС, дохідна частина бюджету зросла за рахунок приєднання двох сільських громад. На їх території підприємницьку діяльність здійснюють кілька фермерських господарств, які теж наповнюють бюджет ОТГ. Громада успішно ремонтує дороги, модернізує школи та лікарні, відбудовує будинки, відкриває центр безпеки, впроваджує соціальні проекти.

Іллінівська сільська громада турбується про освіту та всебічний розвиток дітей і молоді, тож ініціатива щодо відкриття гуртку робототехніки заслуговує похвали.

ГРОМАДА РОЗВИВАЄ ПОЗАШКІЛЬНУ ОСВІТУ

В Іллінівській ОТГ відкрився гурток робототехніки. Його мета - навчання учнів базовому технічному моделюванню, роботі з конструкторськими наборами, формування в учнів інженерного мислення, розвиток технічної творчості. На закупівлю чотирьох конструкторів громада виділила близько 100 тис. грн. Обладнання розраховане на дві вікові категорії: для дітей віком від 6 до 10 років та підлітків. Чотирьох наборів вистачить для групового навчання 50 школярів. Гурток працює у будинку сільради в приміщенні колишньої бібліотеки. Ремонт громада також зробила власними коштами.

Асоціація міст України бажає об’єднаним територіальним громадам Донеччини подальших успіхів і досягнень.

 

Донецьке РВ Асоціації міст України