У 2019 році освітня субвенція збільшиться на 13%, - Людмила Мозгова

29.11.2018
У 2019 році освітня субвенція збільшиться на 13%, - Людмила Мозгова

Аналітик з питань освіти Асоціації міст України Людмила Мозгова під час П'ятого Національного прес-клубу реформ у Києві розповіла про реформу «Нова українська школа» та утворення опорних шкіл в об'єднаних територіальних громадах.

- Освітня реформа йде паралельно з реформою децентралізації влади. Ви пам’ятаєте той момент, коли масово почали створювати освітні округи без урахування децентралізації. До чого це призвело? Освітній округ має бути створений з опорної школи та філій. У зв’язку із тим, що відбулося об’єднання громад виявилося, що опорна школа знаходиться в одній ОТГ, а філія на території іншої ОТГ. Тому потрібно щоб за реформою децентралізації слідувала оптимізація мережі закладів, - сказала Л.Мозгова, звертаючись до представників регіональних ЗМІ, серед яких були і журналісти з Донеччини.

Експерт додала, що у 2018 році територіальні громади відчули на собі дефіцит освітньої субвенції і в результаті в деяких селах вчителі не отримали відпускних під час літніх канікул. Натомість у проекті бюджету на 2019 рік освітня субвенція збільшилася на 13% в порівнянні з минулим роком.

- В новому проекті бюджету передбачається впровадження норми запровадження державних субвенцій на розвиток дошкільної, позашкільної освіти. Це будуть кошти на дітей з особливими освітніми потребами. Другий момент: збережено освітню субвенцію на заробітну плату педагогічних працівників, збережено субвенцію на НУШ, мається на увазі закупівля меблів і обладнання, - наголосила Людмила Мозгова.