У 2018 році громади Донеччини майже стовідсотково використали кошти інфраструктурної субвенції

17.01.2019
У 2018 році громади Донеччини майже стовідсотково використали кошти інфраструктурної субвенції

Держава надає підтримку об’єднаним територіальним громадам у вигляді субвенції з держбюджету на формування інфраструктури ОТГ. Питання розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад врегульовано відповідним розпорядженням Кабінету Міністрів України.

Об’єднані територіальні громади отримують субвенцію на розвиток інфраструктури з державного бюджету. З урахуванням власних бюджетних надходжень ці кошти дозволяють їм вирішувати низку інфраструктурних проблем. Незважаючи на те, що громади Донеччини довели власну спроможність, державна підтримка дуже важлива. Зокрема, у минулому році за рахунок субвенції вдалося реалізувати 21 інфраструктурний проект, – розповів регіональний консультант з бюджетних питань Асоціації міст України Олександр Меланченко.  

Протягом 2018 року місцеві бюджети об’єднаних територіальних громад області отримали додаткові кошти на формування інфраструктури у розмірі 33,1 млн гривень. Інфраструктурна субвенція розподіляється відповідно до площі громади і чисельності сільського населення. Найбільшу субвенцію – майже 10 мільйонів, тобто третину суми – отримала Лиманська міська ОТГ. На другому місці – Соледарська ОТГ. Найменшу суму в 1,4 млн. грн. отримала Званівська сільська громада.

Реалізовані проекти були спрямовані на капітальний ремонт доріг та водопровідних мереж у громадах, придбання спеціалізованої техніки для комунальних господарств, ремонт та термомодернізацію закладів охорони здоров’я, встановлення вуличного освітлення. Наприклад, Соледарська міська ОТГ використала інфраструктурну субвенцію на посилення парку комунальної техніки, придбавши два шкільних автобуси та комбіновану дорожню машину – автомобіль на спеціальному шасі з можливістю встановлення додаткового обладнання.

«В цілому, у 2018 році об’єднані територіальні громади Донеччини використали 32,8 млн. грн. субвенції, що складає 99% виділених їм коштів. Цей позитивний факт не може не тішити, – зазначив Олександр Меланченко. – Майже стовідсоткове використання державної субвенції доводить, що громади зацікавлені в оновленні та розбудові інфраструктури, тобто покращенні життя в населених пунктах. Це свідчить також про належний контроль з боку громад за грошима, які спрямовуються на інфраструктурні проекти розвитку ОТГ».