Створення Волноваської ОТГ віддаляється на невизначений час, – Донецьке РВ АМУ

20.01.2019
Створення Волноваської ОТГ віддаляється на невизначений час, – Донецьке РВ АМУ

17 січня 2019 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ № 12/2019 «Про утворення військово-цивільної адміністрації», згідно з яким у місті Волноваха Волноваського району Донецької області утворюється військово-цивільна адміністрація.

«На жаль, про створення Волноваської ОТГ на невизначений час можна забути, адже через недосконалість закону про військово-цивільні адміністрації та законодавчу неврегульованість міські ВЦА на сьогодні не мають механізму для об’єднання територіальних громад,  зазначив регіональний консультант з юридичних питань Асоціації міст України Костянтин Гацько.  Волноваська об’єднана громада була готова йти на перші вибори ще наприкінці 2017 року. Громада пройшла всі етапи формування ОТГ, отримала позитивний висновок від ОДА та сподівалася на оголошення перших виборів, але ЦВК їх не призначала. Тепер же у ВЦА навіть немає повноважень, щоб довести процес утворення ОТГ до логічного завершення. Отже, створення Волноваської ОТГ віддаляється, і перспектива стосовно цього така ж незрозуміла, як і в Торецьку».

Після створення ВЦА, відповідно до статті 3 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», міська рада та весь її штат розпускаються. Призначається керівник військово-цивільної адміністрації, якому передаються повноваження. ВЦА здійснюють свої права за погодженням з Командувачем об'єднаних сил. По суті, військово-цивільні адміністрації виконують такі самі повноваження, як і органи місцевої влади, у тому числі, делеговані. «Робота здійснюватиметься та ж сама, але без депутатського корпусу. Відмінність у тому, що відповідальність за рішення не розподіляється між виконавчою і законодавчою гілками влади, а повністю покладається на керівника ВЦА»,  прокоментував Костянтин Гацько.   

Нагадаємо, як раніше повідомили в Донецькій облдержадміністрації, Волноваська міська рада фактично не працювала протягом кількох останніх місяців, депутати не могли навіть зібратися на сесії. Тож ситуація потребувала адміністративного втручання.