Спростився механізм об’єднання територіальних громад

20.02.2017
Спростився механізм об’єднання територіальних громад

Для об’єднаних громад на законодавчому рівні спростили норми для визнання їх спроможними. Тепер якщо громада має понад 50% населення від запланованого, Кабінет Міністрів України визнаватиме такі громади.

Законом №4772 «Про внесенні змін до деяких законодавчих актів України» передбачається значне спрощення процедури формування громад. Відтепер не потрібно збирати навколо міста або селища усі пріоритетні населені пункти, громада може бути сформована за наявності 50% населення від запланованої кількості мешканців. Це дозволить значно пришвидшити формування ОТГ, адже у такому випадку до вже сформованих громад будуть приєднуватись населені пункти. Такий крок у більшості випадків виключає потребу у довгих перемовинах між представниками місцевого самоврядування.

Саме на «приймаючі» об’єднані громади покладається відповідальність за їх розширення. Тому, якщо рада ОТГ прийме рішення відмовити в приєднанні до неї другої громади за її ініціюванням, то Кабінет Міністрів може відмінити рішення про визнання такої об’єднаної громади спроможною. Тож очевидне подальше стимулювання входження в міські об’єднані громади оточуючих сільських та селищних рад. І ще більш очевидно – декларується чітке дотримання затверджених урядом перспективних планів формування територіальних громад, мотивуючи це закладеним в їх основу економічним розрахунком.

Головною метою реформи є побудова громад, спроможних виконувати свої, передбачені законом повноваження, за рахунок передусім власних внутрішніх ресурсів.

Джерело: