«Спочатку було важко, але зараз Черкаська ОТГ вже відчула позитивні зміни», - Олексій Кривоконь

19.03.2017
«Спочатку було важко, але зараз Черкаська ОТГ вже відчула позитивні зміни», - Олексій Кривоконь

Секретар Черкаської об’єднаної територіальної громади Олексій Кривоконь у своєму інтерв’ю Громадському радіо розповів, як створювалася Черкаська ОТГ, наскільки ефективно працює відкритий нещодавно Центр безпеки та які зміни відбулися у медичній і освітній сферах після об’єднання.

«Наша Черкаська територіальна громада об’єдналася одна з перших трьох у Донецькій області. Спочатку було дуже тяжко. Законодавча база була не зовсім підготовлена. Стаття 8 закону змінювалася, здається, рази чотири. Мала місце службова недбалість держслужбовців, які на власний розсуд трактують закони. Більшою мірою доводилося переконувати людей. Я особисто був присутній на всіх громадських зборах, які відбувалися в нашій об’єднаній територіальній громаді. Спочатку люди ставилися до цього з недовірою», - зазначив Олексій Кривоконь.

За словами посадовця, урочисто відкритий в Черкаській ОТГ наприкінці 2016 року Центр безпеки громадян довів свою ефективність вже через кілька годин після створення, коли рейсовий автобус застряг в заметі: «наша нова пожежна машина витягувала його».

«Центр безпеки - це місцева пожежна команда, підпорядкована Державній службі з надзвичайних ситуацій, але утримується вона за кошти громади. Держава допомогла нам збудувати цей центр. Він обладнаний надсучасним обладнанням», - пояснив О.Кривоконь.

Відповідаючи на питання, що сталося зі школою та лікарнею, представник Черкаської об’єднаної громади наголосив, що після створення ОТГ відбулися позитивні зміни. Зокрема, медичні послуги стали ближче до населення. «До об’єднання ми знаходилися у Слов’янському районі, обслуговувалися на другому рівні медичного обслуговування в центральній районній лікарні, яка розташована на відстані 60-80 кілометрів. Перше рішення, яке було прийнято об’єднаною територіальною громадою, стосувалося виходу з підпорядкування обслуговування в цій лікарні і переходу на обслуговування в місто Слов’янськ, яке знаходиться ближче».

Що стосується освіти – на території об’єднаної територіальної громади утворено опорну школу, в якій за рахунок коштів з обласного бюджету проводиться капітальний ремонт. «Інші школи стануть навчальними закладами I-II рівня. Це компенсується якісною освітою. У нас є шкільні автобуси, які будуть доставляти діточок до опорної школи», - розповів Олексій Кривоконь.