«Сьогодні головне завдання – це наповнення бюджету Сіверської об’єднаної громади та створення робочих місць», - Андрій Черняєв

15.04.2017
«Сьогодні головне завдання – це наповнення бюджету Сіверської об’єднаної громади та створення робочих місць», - Андрій Черняєв

30 квітня 2017 року відбудуться перші вибори міського голови і місцевих депутатів в Сіверській об'єднаній територіальній громаді. Таким чином, з травня на Донеччині буде вже сім ОТГ.

Сіверська міська об’єднана територіальна громада об’єднала в собі Сіверську міську раду, Дронівську сільську раду (села Дронівка, Платонівка), Серебрянську сільську раду (села Серебрянка, Григорівка) та Різниківську сільську раду (села Різниківка, Свято-Покровське) Бахмутського району з загальною чисельністю населення понад 14 тисяч осіб.

За пост Сіверського міського голови боротимуться 17 кандидатів. Діючий міський голова Андрій Черняєв каже, що першочергове завдання для новоствореної об’єднаної громади – це пошук джерел наповнення бюджету.

Про це та інші актуальні для Сіверської об’єднаної громади питання він розповів консультантам Офісу реформ у Донецькому РВ Асоціації міст України.

- Протягом останнього часу ми втратили низку підприємств – як через економічні чинники, так і через бойові дії, - зазначає Андрій Черняєв, - тому найактуальніша проблема для нас зараз – це наповнення бюджету. Є проекти для інвестицій, але поки в регіоні триває нестабільна ситуація, ніхто сюди вкладатися не буде, і ми це прекрасно розуміємо. У нас є також корисні копалини, але існуючі кар’єри не використовуються або використовуються не дуже активно. Таким чином, на сьогоднішній день головне завдання - пошук інвестицій, розвиток промисловості та створення робочих місць.

- А як справи з наданням послуг населенню, чи вистачить громаді кваліфікованих кадрів?

- Що стосується надання послуг населенню, Сіверськ – місто районного підпорядкування, і усі адміністративні та соціальні служби знаходяться в районному центрі, що на відстані сорока кілометрів від нашого міста. Зараз, коли буде об’єднана громада, ми поступово зможемо створити усі ці служби безпосередньо в місті, тобто послуги стануть більш доступними для людей.

Звісно, у нас існує кадрова проблема, і ми міркуємо над її вирішенням. Наприклад, в Сіверській міськраді вже є спеціаліст, який займається усіма питаннями, що стосуються оформлення субсидій. Зрозуміло, що в цьому плані набагато легше буде тим громадам, які сформуються біля міст обласного значення – у них всі служби вже створені і там таких проблем з кадрами не виникне.

Плануємо проводити тренінги для працівників соціальних служб. Принаймні, по одному-два фахівця, які зможуть надалі навчати інших, у нас будуть.

Практикуємо віддалені робочі місця. Зокрема, домовляємося зараз з районним управлінням Пенсійного фонду, щоб на першому етапі організувати у нас віддалені робочі місця. Тобто, спеціаліст виїжджає і починає тут працювати, ми забезпечуємо приміщення, робоче місце, інтернет-мережу. І в процесі роботи вже оцінюється потреба – можливо, нам не має сенсу тримати повний штат фахівців, не існує необхідності в тому, щоб з понеділка по п’ятницю тут сиділа людина і приймала документи. Можливо, вистачить для прийому 2-3 дні на тиждень, для того, щоб населення отримувало нормальні послуги. Але в будь-якому разі мета у нас одна – послуги людина повинна отримувати тут, на місці.

- В Сіверській громаді буде створений Центр надання адміністративних послуг?

- Дуже правильним кроком вважаємо створення ЦНАПу. Ми вже готуємо проектно-кошторисну документацію, нам обіцяють виділити на будівництво Центру надання адміністративних послуг близько 20 млн. грн. Якщо в центрі Сіверської громади буде такий соціальний офіс, куди можна прийти і отримати всі послуги в одному місці – це суттєво підвищить і довіру людей до влади, і якість життя мешканців об’єднаної громади.