Сіверська ОТГ на шляху до спроможності

24.10.2017
Сіверська ОТГ на шляху до спроможності

Сіверська міська об’єднана територіальна громада існує всього півроку. Але за цей короткий термін новому керівництву вдалося активізувати місцевих депутатів, підприємців, громадських діячів на досягнення спільної мети – відродження міста і розвиток сільських територій. Про те, що зроблено за цей час і про що мріється, розповів голова Сіверської ОТГ Василь Масюженко.

«Сіверськ завжди був дотаційним містом – не вистачало коштів на енергоносії, зарплати, тощо. Коли не було достатньо коштів, щоб «закрити» рік, допомогли саме сільські ради, які приєдналися до Сіверська. Зрозуміло, що ми не збираємося жити за рахунок сільських територій, тому з першого дня почали шукати варіанти наповнення бюджету, проводили роботу з податковою, фермерами, підприємцями, боржниками – розмовляли, роз’яснювали. Надалі будемо ретельно слідкувати за сплатою земельного та акцизного податків. На прямі бюджетні відносини громада перейде лише з 2018 року, тоді будемо мати й свій відокремлений бюджет, - пояснив голова, - але вже зараз намагаємося покращити життя людей. На сьогоднішній день за кошти обласного бюджету – 1 млн. 300 грн. робиться освітлення на двадцяти семи вулицях - загалом буде встановлено 314 світильників. Звісно, хочеться, щоб освітлення було енергозберігаючим, тож поступово будемо замінювати звичайні ліхтарі на світлодіодні».

Громаді виділили 799 тис. грн. на закупівлю нового автобусу – без внутрішнього транспортного сполучення людям було важко. Автобус придбали через систему ProZorro. Також з’явилися кошти на закупівлю асфальтобетону, тож на п’яти вулицях вже покладено асфальт. В Сіверській громаді до всього підходять по-господарські: маючи своє підприємство та порахувавши, що покласти асфальт власними силами вийде майже вдвічі дешевше – так і зробили. Таким чином, собівартість робіт з асфальтового покриття з врахуванням матеріалів вийшла 311 грн. за квадратний метр, а не 600, як за цінами «Автодору». Знайшли спосіб здешевити й вартість матеріалів – виграли тендер, самі придбали асфальт, бітум, домовилися про спонсорську допомогу щодо фрезерування асфальту.

В планах керівника громади – повне оновлення комунального підприємства, адже більшість старої техніки в КП виявилася непрацездатною. «Хочемо створити заново комунальне підприємство, вже придбали дві гарні сучасні косарки. Завдяки Серебрянській сільській раді, у нас вся громада з весни до осені забезпечена технікою для прибирання карантинної трави», - зазначив Василь Масюженко.

За кошти екологічного фонду – понад 5 млн. грн. – Сіверська громада планує придбати два сміттєвоза обсягом 16 т із заднім завантаженням та 100 оцинкованих євроконтейнерів, таким чином, буде здешевлено збір сміття. «У нас є свій великий полігон твердих побутових відходів, але на нього треба зробити паспорт – як зробимо, то зможемо приймати та утилізувати сміття з усього регіону. Зараз намагаємося зацікавити цим проектом наших підприємців, що мають техніку, аби організувати сортування сміття», - розповів голова. 

Ще один напрямок роботи – це ремонт житлового фонду, який не робився десятиріччями. Разом з житловим фондом приділяється увага соціальній сфері, особливо дитячим садкам. За словами Василя Масюженка, наразі завершується ремонт двох житлових будинків – матеріали надав благодійний фонд «АДРА». На черзі – ремонтні роботи ще в двох будинках: там замінюватимуть крівлю. Завдяки співпраці з ПРООН та допомозі райради, відремонтовано дитячий садок «Золота рибка»: у дошкільному закладі поновили дах та систему опалення, повністю замінили вікна і двері. Ще в трьох дитячих садках і центрі культури планується встановити міні-котельні. «Один з підприємців громади вже закупив обладнання для виробництва пелетів, і якщо цей проект вдасться реалізувати – це знову ж економія на транспортних витратах», - розмірковує голова Сіверської ОТГ.

… Колись Палац спорту в Сіверську довелося піднімати майже з нуля, а зараз це – відомий на весь район спортивний комплекс з басейном, секціями дзюдо, футболу, волейболу, боксу, шейпінгу, важкою атлетикою, тренажерами та доступними цінами. Як то кажуть, в хазяйських руках все йде на лад, а Василь Масюженко – людина реальних справ, мабуть, тому люди йому і довіряють.

Тривалий час місто Сіверськ існувало без надії на розвиток, але після об’єднання поштовх для руху уперед з’явився. Сьогодні Сіверська ОТГ має всі шанси стати спроможною громадою, адже навкруги - плодючі землі з корисними копалинами, туристичний потенціал Серебрянки, завзяті фермери й активні громадські діячі, а відтепер ще – взважений господарський підхід до ведення справ.