Сільська громада на Донеччині дивує своїм потенціалом та успіхами

22.04.2018
Сільська громада на Донеччині дивує своїм потенціалом та успіхами

Реформа децентралізації звела до мінімуму бюрократичні процедури, які раніше заважали реалізації інфраструктурних проектів. Отже, об’єднання надає не лише багато повноважень і відповідальності, а й значно спрощує роботу із розбудови інфраструктури, - впевнена заступниця голови Іллінівської ОТГ Юліана Стужук.

Про це вона сказала журналістам регіональних ЗМІ під час прес-туру на тему: «Кращі практики місцевого самоврядування в об’єднаних громадах», організованого консультантами Донецького регіонального відділення Асоціації міст України в рамках Проекту ПУЛЬС за підтримки USAID. «Зараз ми маємо в руках усі важелі й процедури для того, щоб швидко вирішувати нагальні проблеми життєдіяльності громади та її мешканців. Саме завдяки децентралізації за останній рік наша громада може похвалитися великою кількістю втілених проектів», - розповіла Юліана Стужук. Дійсно, за недовгий час тут реалізовано тридцять інвестиційних проектів, причому охоплена вся територія ОТГ.

- У кожному населеному пункті громади ми щось зробили. У нас термомодернізовані всі дитячі садки. В Іллінівці відремонтовано чотири дороги. У цьому році пріоритетами є ремонт доріг, розбудова парків, побудова двох амбулаторій та вуличне освітлення в Іллінівці. До речі, зараз ми формуємо Стратегію розвитку громади, щоб розуміти, до чого ми йдемо. Звичайно, враховуємо думки і потреби мешканців, - зазначила Юліана Стужук.

Іллінівська ОТГ активно співпрацює з міжнародними організаціями та європейськими програмами. За результатами 9 місяців вона увійшла до тридцятки найспроможніших ОТГ України. Громада має потужні підприємства, але планує розвивати й малий та середній бізнес. Кооператив «Універсал» в Олександро-Калиновому вважається найкращим в області.

Експерти і журналісти, які відвідували Іллінівську громаду рік тому, на власні очі переконалися в масштабах позитивних змін за відносно короткий термін. Гостям продемонстрували сучасний, добре оснащений Молодіжний Центр «Без обмежень». Порадувала красою і функціоналом також Іллінівська опорна школа, що потрапила до десятки переможців програми «Просування громадянської освіти в початковій школі в контексті нових освітніх стандартів» (директор навчального закладу - Світлана Бурдун).

До речі, великі надії покладаються на проект щодо відновлення траси «Костянтинівка-Покровськ» вартістю 380 млн. грн. Адже це - головна транспортна артерія ОТГ, а з 1 вересня, коли буде створено освітній округ, саме по цій дорозі возитимуть дітей до опорної школи.

За рекордні 3,5 місяці в Іллінівській ОТГ побудували Центр безпеки громадян. Зараз він повністю оснащений, має багатофункціональну автівку для гасіння пожеж та розчищення снігових завалів. За американським досвідом до гасіння планують долучати й вогнеборців-добровольців.

Що стосується Центру надання адміністративних послуг, то через великі площу території та кількість населених пунктів, громада робить ставку на мобільний ЦНАП – це раціональніше і корисніше для Іллінівки, ніж звичайний.

У селі Зоря представникам ЗМІ продемонстрували нову модульну котельню, яка опалюватиме школу і дитячий садок та похвалилися відремонтованими дорогами і вуличними ліхтарями на сонячних батареях. Буквально цими днями в Зорі відкривається агентський пункт з пенсійного обслуговування громадян, який, за словами в. о. старости Тетяни Полякової, обслуговуватиме близько 2 тисяч мешканців громади. 

Іллінівська ОТГ має величезний туристичний потенціал. Народний музей «Довкілля», створений завдяки ентузіазму і зусиллям керівника ГО «Енеїда», депутата Іллінівської ОТГ Андрія Тарамана, незмінно притягує українських і зарубіжних туристів. Це - справжня «родзинка» географічного й культурного центру громади, села Олександро-Калинове. У музеї зібрано багато цікавих речей, починаючи від давнини до сучасної історії краю. А нове надбання – інтерактивна кімната «Неймовірна галявина» захоплює не лише красою і звуками живої природи, а й виконує велику екологічну місію. Саме тут, в залі природи, Андрій Тараман навчає підростаюче покоління дбайливо ставитися до навколишнього середовища та правильно сортувати сміття. Інтерактивну кімнату, яка відтворює природу регіонального ландшафтного парку «Клебан-Бик», облаштувати завдяки фінансовій підтримці, отриманій від Посольства Франції у 2017 році за участь у конкурсі «Неймовірні села України». 

Журналісти разом з консультантами АМУ побували також і в самому ландшафтному парку «Клебан-Бик», який вражає краєвидами, а в цю пору року – ще й цвітінням рідкісної червонокнижної рослини – сон-трави.

Незважаючи на те, що в умовах війни сільський зелений туризм не є таким популярним, як раніше, у громаді серйозно замислюються над створенням туристичного кластеру. «Маємо гарну ініціативу знизу - проведення фестивалю української культури «Смолянський куліш», на якому в минулому році побувала величезна кількість людей з усієї України. Можливо, в цьому році ми зможемо вийти на обласний рівень», - сподівається Юліана Стужук.

«Особисто я приїхала працювати на Донеччину, бо мені цікава реформа децентралізації, та ще й в таких непростих умовах, - стверджує заступниця голови Іллінівської ОТГ. - Ми віримо в нашу громаду, і віримо в те, що вона буде серед найкращих в Україні». 

 

Ліана Міщенко