Селище Зайцеве отримає військового коменданта

17.02.2016
Селище Зайцеве отримає військового коменданта

Голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський сьогодні відвідав смт Зайцеве, підпорядковане Микитівському району міста Горлівки, частина якого перебуває під контролем самопроголошеної «ДНР».

Мешканці селища другий рік живуть на лінії вогню. З населеним пунктом немає пасажирського сполучення, відсутнє газо-, водо-, енергозабезпечення. Переважна частина населення давно залишила Зайцеве, залишились в основному пенсіонери та люди, яким немає куди виїжджати.

Павло Жебрівський оглянув кілька найбільш зруйнованих вулиць і будинків у селищі та поспілкувався з мешканцями. «Я не можу вплинути на дії бойовиків із тимчасово окупованої території, не можу змусити їх не стріляти. Але я можу допомогти в рамках своїх повноважень як голова облдержадміністрації», - зазначив він.

Спільно з військово-цивільним співробітництвом вирішено призначити коменданта, відповідального за життєзабезпечення смт Зайцеве. Він також координуватиме роботу військових медиків, які за потребою виїжджатимуть до селища.

Аби спростити людям із місцевою пропискою процедуру перетину блокпостів у напрямку Бахмута, очільник області доручив голові Артемівської РДА Володимиру Бохонову сформувати відповідні списки і передати їх контролерам на КПВВ.

На порядку денному – необхідність розмінування території, прилеглої до місцевого водогону для відновлення водопостачання. «Тут потрібна допомога Державної служби з надзвичайних ситуацій. Ми опрацюємо питання», - наголосив Павло Жебрівський.

Нещодавно мешканці станції Майорськ та смт Зайцеве, що адміністративно належать до міста Горлівка, звернулись до голови Донецької облдержадміністрації з проханням підпорядкувати їхні населені пункти Артемівському району. Це дозволить полегшити сполучення, доставку продуктів і товарів першої необхідності та налагодити інші процеси життєзабезпечення. Незабаром рішення про приєднання буде винесене на розгляд депутатів Артемівської районної ради.

Джерело: