Рішення про скорочення медзакладів мають ухвалювати на місцях

23.04.2018
Рішення про скорочення медзакладів мають ухвалювати на місцях

Народні депутати від УКРОПу вимагають від уряду припинити закриття медичних установ до завершення процесу об’єднання територіальних громад. Про це йдеться в офіційному запиті, адресованому виконувачу обов’язків міністра охорони здоров’я Уляні Супрун.

«Уряду варто було б повністю завершити задекларовану реформу децентралізації, а потім переходити до оптимізації ліжко-місць та скорочення штату медпрацівників», – зауважив голова УКРОПу Тарас Батенко.

Автори запиту зазначили, що за роки незалежності в Україні майже знищили мережу державних і комунальних медзакладів. Також практично зруйновано систему диспансерних установ, а більшість інфекційних лікарень перепрофільовано чи закрито. Усе це відбувається на тлі стрімкого поширення онкологічних і серцево-судинних хвороб, від яких щороку помирають сотні тисяч українців.

«Україна посідає перші місця за рівнем смертності не тільки дорослого населення, а й дітей. Криза системи охорони здоров’я й соціального захисту громадян набуває катастрофічних наслідків і вже загрожує національній безпеці», – наголосили автори запиту.

Автори звернення переконані, що рішення про скорочення чи оптимізацію медзакладів мають ухвалювати виключно місцеві ради, адже саме вони фінансують оплату комунальних послуг та утримання лікувальних установ.

«Статтею 184 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за незаконне скорочення мережі державних і комунальних закладів охорони здоров’я», – підкреслили автори звернення, які також послалися на статтю 49 Конституції України, яка прямо говорить про те, що існуюча кількість таких закладів не може бути скорочена.