П’ять кращих історій громад Донеччини поповнили всеукраїнську «Книгу успіхів»

01.05.2019
П’ять кращих історій громад Донеччини поповнили всеукраїнську «Книгу успіхів»

Асоціація міст України презентувала черговий щоквартальний випуск «Книги успіхів». В онлайн-збірку увійшли короткі історії про досягнення об’єднаних територіальних громад України та позитивний вплив реформ на життя людей і розвиток територій.

До «Книги успіхів» за І квартал 2019 року потрапили 85 історій. Серед них – кращі практики Лиманської, Соледарської та Миколаївської ОТГ Донеччини.

«Незважаючи на те, що в Донецькій області реформа впроваджується на прифронтових територіях, в умовах, ускладнених військовою агресією з боку Росії, об’єднані громади області демонструють впевнені успіхи в соціально-економічній сфері та постійно вдосконалюють систему надання послуг своїм мешканцям, – зазначив регіональний консультант з юридичних питань Асоціації міст України Костянтин Гацько. – Провідну роль у розвитку громад Донеччини часто відіграють саме місцеві жителі та переселенці. Наприклад, у с. Торське Лиманської громади відкрилося виробництво пелет із соломи. Цех заснував місцевий підприємець – директор фермерського господарства. В Соледарській ОТГ на початку року відновила роботу птахофабрика, виробнича діяльність якої була призупинена ще в 2014 році».

У «Книзі успіхів» відзначена також діяльність Соледарської ОТГ щодо соціального захисту сиріт: громада придбала три однокімнатні квартири для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

«Приємно, що успішні приклади надання адміністративних і соціальних послуг громад Донеччини стають взірцем для інших ОТГ. Зокрема, у Центрі надання адмінпослуг Миколаївської ОТГ можна отримати закордонний паспорт нового зразка та сучасний біометричний паспорт. Заслуговує на увагу практика Лиманської ОТГ, яка на своєму офіційному сайті запустила в дію розділ «Розумна громада: Е-сервіси» – онлайн-сервіс з надання різноманітних послуг мешканцям громади», – прокоментував Костянтин Гацько.

На думку Виконавчого директора Асоціації міст України Олександра Слобожана, об’єднані громади країни не просто витрачають кошти на сьогоденні потреби, а інвестують їх у своє майбутнє. «Саме такий підхід дозволить громадам у подальшому бути спроможними забезпечувати належну якість послуг для жителів у всіх сферах, розбудовувати місцеву економіку, створювати сучасне, дійсно сприятливе для життя середовище», – наголосив Олександр Слобожан.

Виконавчий директор АМУ переконаний: історії успіхів ОТГ, що увійшли до збірки, свідчать про дієвість реформи з децентралізації та стануть добрим прикладом для інших громад.

Видання «Книги успіхів» підготовлене АМУ в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС).

 

Фотоматериалы: 
П’ять кращих історій громад Донеччини поповнили всеукраїнську «Книгу успіхів»