Прийняття законопроекту № 6466 означає новий етап процесу децентралізації в області, - експерт

15.04.2018
Прийняття законопроекту № 6466 означає новий етап процесу децентралізації в області, - експерт

Прийняття законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення» (№6466) означає новий етап процесу децентралізації на Донеччині. Про таке сказав голова Донецького УКРОПу, регіональний консультант Асоціації міст України Олександр Меланченко у програмі «Грані» на ютуб-каналі обласного мультимедійного видання «Знамя Индустрии».

Відповідаючи на питання щодо причин повільного ходу децентралізації в області, Олександр Меланченко зазначив, що реформу, передусім, стримують військові дії, а також відсутність законодавчого підґрунтя. Але після прийняття законопроекту № 6466 об’єднавчі процеси прискоряться, адже документ надає містам обласного значення статус спроможних громад та дозволяє приєднувати сільські й селищні ради без проведення загальних виборів.

«Таким чином, Костянтинівка зможе приєднати Іванопілля, Краматорськ – прилеглі селища. Маріуполь, Слов’янськ, Дружківка та інші міста обласного значення також за спрощеною процедурою приєднають ті сільські й селищні ради, які надали на це згоду. Гадаю, першим зазначений процес пройде Вугледар, який практично стовідсотково готовий до об’єднання. Раціональним є підхід, коли до міста приєднуються населені пункти, розташовані в радіусі 10 км. Відтак, і місто зможе розвиватися, і мешканці прилеглих селищ отримуватимуть якісні послуги в місті. ОТГ – це не створення окремої «держави». Об’єднуватися потрібно, передусім, для того, щоб вирішувати важливі проблеми життєдіяльності, а робити це спільно набагато легше», – підкреслив Олександр Меланченко.

Коментуючи особливості реалізації секторальних реформ на Донеччині, експерт зазначив, що в умовах війни недоцільно закривати лікарні, як би це не суперечило положенням медичної реформи. «Наша область, по суті, зараз на передовій, тож міста мають бути готові до будь-якого розвитку ситуації», - сказав він.

Що стосується реформування освітньої галузі, на думку представника АМУ, мало зробити яскраву картинку із старої будівлі, потрібно, як мінімум, відремонтувати дороги, які ведуть до навчального закладу. «Іноді маємо зовсім абсурдну ситуацію, як у Костянтинівському районі, де всупереч логістиці дві опорні школи знаходяться на відстані менше кілометра одна від одної. Це – не стратегічний державний підхід, а приклад безглуздого витрачання бюджетних коштів», – наголосив Олександр Меланченко.