Прифронтове Залізне звертається до Президента

21.09.2019
Прифронтове Залізне звертається до Президента

Залізна міська рада закликає: #поверніть_гроші_громад

Місто Залізне, що входить до складу Торецької міської ради Донецької області, знаходиться на лінії зіткнення. Прифронтове містечко багато років живе без жодних фінансових надходжень. Нарешті у Залізного з'явилася можливість за рахунок коштів державної субвенції покращити соціально-економічний стан міста (розпорядження КМУ від 10.07.2019 №500-р). Проте грошей тут все не дочекаються. Через ініціативу Офісу Президента України надходження коштів державних субвенцій призупинено в усіх регіонах.

Раніше секретар Залізної міськради Олександр Гришин від імені громади вже робив відеозвернення до Президента України з проханням посприяти у прискоренні коштів. Таким чином, Залізне долучилося до флешмобу, ініційованого Асоціацією міст України - #поверніть_гроші_громад

Тепер міський голова Залізного Володимир Наумов звернувся до Володимира Зеленського зі сподіванням, що кошти на соціально-економічний розвиток все ж такі надійдуть та будуть спрямовані на розвиток громади. У своєму відеозверненні міський голова каже, що ці гроші дуже потрібні для встановлення дитячих майданчиків, прибирання сміття, наведення ладу і благоустрою на вулицях міста.

Нагадаємо, після певних затримок Держказначейство розпочало перераховувати кошти громадам, але вже 10 вересня територіальні органи Держказначейства, посилаючись на доручення Міністерства фінансів, заблокували ці кошти та попросили від органів місцевого самоврядування добровільно надати письмову згоду на їх повернення. Асоціація міст України вважає, що такими діями Міністерство фінансів та його структури порушують чинне законодавство. Зокрема, «Бюджетний кодекс України прямо передбачає, що міжбюджетні трансферти – це кошти, які безоплатно і безповоротно передаються з одного бюджету до іншого (пункт 32 частини першої статті 2). Тобто, немає жодних законодавчих підстав для їх повернення з місцевих бюджетів у державний».

Асоціація міст України закликає долучитися до флешмобу АМУ #поверніть_гроші_громад усі громади, які очікують розблокування виплати 10 млрд гривень на соціально-економічний розвиток!

«Шановні міські голови, представники місцевого самоврядування, вчителі, вихователі, лікарі, долучайтеся! Не будьте байдужими до своєї громади!», - зазначають в АМУ. Потрібно записати коротке відео на фоні об’єктів інфраструктури, для ремонту та реконструкції яких мають бути спрямовані кошти, розказати передісторію проекту та звернутися до влади з проханням розблокувати його фінансування. Це відео треба запостити на FB-сторінці з хештегом #поверніть_гроші_громад та відмітити Офіс Президента України і Асоціація міст України.