Павло Жебрівський: Діти – наше майбутнє, і в це ми будемо вкладати інвестиції

29.11.2016
Павло Жебрівський: Діти – наше майбутнє, і в це ми будемо вкладати інвестиції

Сьогодні у Краматорську відбувся прес-брифінг голови облдержадміністрації Павла Жебрівського щодо створення опорних шкіл на Донеччині. Очільник області підкреслив, що одним з пріоритетних завдань розвитку Донеччини є оновлена модель освітнього осередку об’єднаної територіальної громади, тому у 2016 році визначено 21 опорну школу та Краматорську гімназію, як обласну школу hub-school. На капітальний ремонт, реконструкцію та оновлення матеріально-технічної бази шкіл виділено майже 500 мільйонів гривень. Поки триває реконструкція, відбувається підготовка учителів нової української школи.

«Опорні школи – це один із ключових елементів реформи середньої освіти. Ми взяли амбітну планку, і в цьому та наступному роках ми хочемо мати на Донеччині 21 опорну школу. Проводиться повний ремонт, утеплення та переобладнання класів. Для кожної школи мають бути тренажери та стадіон зі штучним покриттям. Такі школи будуть виключно з українською мовою викладання. Всі знають, що діти – наше майбутнє, в це треба вкладати кошти, і ми інвестуємо. У деяких школах графік реконструкції йде з випередженням. Ключова наша мета – включення Донеччини в єдиний український простір. А будівництво шкіл, дитячих садків, басейнів, доріг  – це засоби досягнення цієї мети», – зазначив голова облдержадміністрації.

За словами керівника Донецької області, на наступний рік для побудови нової інфраструктури ресурсу буде цілком достатньо. В проекті закладена побудова житла для переселенців. Усього на відновлення інфраструктури планується виділити приблизно 10 мільярдів гривень – такого фінансового ресурсу, навіть якщо перевести по курсу долара по 8 – не було ніколи.