ОТГ Донеччини – серед лідерів в подачі проектів на кошти інфраструктурної субвенції

09.08.2017
ОТГ Донеччини – серед лідерів в подачі проектів на кошти інфраструктурної субвенції

Станом на 9 серпня 2017 року комісія при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розглянула загалом 847 інфраструктурних проектів об’єднаних територіальних громад (ОТГ), які будуть реалізовані за кошти відповідної державної субвенції. З 366 ОТГ, які цього року отримують інфраструктурну субвенцію, проекти подали поки 165.

Комісія схвалила 754 з поданих ОТГ проектів на загальну суму більше 630 млн грн. Про це повідомив Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, за результатами чергового засідання комісії з розгляду поданих об’єднаними громадами інфраструктурних проектів, які можуть реалізовуватися за кошти субвенції з державного бюджету.

За даними Мінрегіону, об’єднані територіальні громади Донецької області майже повністю розподілили кошти державної підтримки (залишок коштів складає всього 5%). Таким чином, у рейтингу стану подання об’єднаними громадами проектів до фінансування за рахунок субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури, Донеччина займає друге місце після Закарпатської області.

Нагадаємо, держава надає підтримку об’єднаним територіальним громадам, у тому числі, в питаннях відновлення та розбудови інфраструктури їх територій. Для цього у Державному бюджеті на 2017 рік передбачено 1,5 млрд грн. Ці кошти спрямують на розвиток інфраструктури 366 об’єднаних громад, створених у 2015-2016 роках. Питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад врегульовано постановою Кабінету Міністрів України № 200 від 16 березня 2016 року.

Комісія Мінрегіону не впливає на розподіл коштів субвенції між населеними пунктами об’єднаних громад. Це рішення приймає керівництво ОТГ і несе за нього відповідальність перед виборцями.