Олександрівська громада цього року отримає землю

16.02.2019
Олександрівська громада цього року отримає землю

У 2019 році продовжиться процес передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Землі отримають 141 ОТГ, які об’єдналися у 2018 році, – повідомляє сайт Асоціації міст України.

Нині головні управління Держгеокадастру у відповідних областях та всі ОТГ, щодо яких передбачено передачу землі, уклали меморандуми про співпрацю.

У Донецькій області в 2018 році була створена лише одна об’єднана територіальна громада – Олександрівська, тому саме вона отримає цього року можливість самостійно розпоряджатися землями сільськогосподарського призначення, – зазначив регіональний консультант з юридичних питань Асоціації міст України Костянтин Гацько. – В січні між головою Олександрівської ОТГ та Головним управлінням Держгеокадастру у Донецькій області було підписано Меморандум про співпрацю при здійсненні заходів щодо передачі земель сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність громади.

Як і минулого року, землі будуть передаватися на баланс ОТГ після проведення інвентаризації, уточнення даних та внесення відомостей до Державного земельного кадастру. Усі процедури із оформлення ділянок перед передачею ОТГ здійснюватимуться за рахунок державного бюджету, – повідомив консультант Донецького РВ АМУ. – З моменту реєстрації права комунальної власності, рішення про передачу у власність та користування громадянам і юридичним особам земельних ділянок будуть розглядатися та прийматися депутатами на сесії ради об’єднаної громади.

 

Довідка. 31 січня 2018 року Уряд схвалив розпорядження про передачу земель об'єднаним громадам, проект якого розроблено з врахуванням пропозицій Асоціації міст України, підготовлених експертами Проекту ПУЛЬС. АМУ розробила практичний посібник для ОТГ з питань передачі у комунальну власність земель, який  передано у громади-члени АМУ та у регіональні відділення Асоціації. Загалом, у 2018 році 647 ОТГ отримали у комунальну власність 1,45 млн га державних земель сільськогосподарського призначення. На Донеччині дев’ять об’єднаних громад отримали у власність для подальшого розпорядження понад 40 тис га земель, що позитивно вплинуло на збільшення доходної частини місцевих бюджетів.

 

Джерело: