Об’єктивних причин не проводити вибори в громадах Донеччини немає, – експерт Донецького РВ АМУ

17.05.2019
Об’єктивних причин не проводити вибори в громадах Донеччини немає, – експерт Донецького РВ АМУ

11 травня в 66 об’єднаних територіальних громадах України, серед яких 7 міських, 14 селищних і 45 сільських, стартував виборчий процес перших у 2019 році виборів депутатів сільських, селищних та міських рад ОТГ. Вибори охоплять 19 областей країни та відбудуться 30 червня. Крім того, на цю дату заплановано додаткові вибори депутатів 30 сільських і селищних рад, які приєднуються до ОТГ у 13 областях.

Проте Донецької області, де в 2018 році була створена лише одна громада – Олександрівська селищна, це знову не стосується. Чому – коментує регіональний консультант з юридичних питань Асоціації міст України Костянтин Гацько: 

– Так, 30 червня на Донеччині не відбудуться вибори в жодній громаді. Минулого року Донецька облдержадміністрація під приводом небезпеки в своєму листі до ЦВК ініціювала відтермінування перших виборів у Криворізькій сільській ОТГ та довиборів у Шахівській сільській ОТГ Добропільського району (до Шахівської громади мала приєднатися Золотоколодязька сільрада).

На нашу думку, формальною причиною непризначення виборів та довиборів цього року є те, що Донецька ОДА просто не відкликала той свій торішній лист до ЦВК. Однак об'єктивних причин не проводити вибори немає. Час довів, що вибори в Криворізьку ОТГ і довибори в Шахівську ОТГ відстрочені безпідставно, адже голосування на президентських виборах на всіх дільницях Добропільщини благополучно відбулося. До того ж, Луганщина також знаходиться в зоні проведення Операції Об’єднаних Сил, але там на вибори 30 червня йдуть вісім громад.

Ми вважаємо, що в цій ситуації має місце політика «подвійних стандартів» обласної влади. Керівництво ОДА надто щільно займалося президентськими перегонами, і децентралізацію просто штучно загальмували. У 2018 році процес створення ОТГ в області, по суті, був призупинений. У Криворізькій і Шахівській ОТГ – через непроведення місцевих виборів, хоча всі відповідні процедури були виконані. А, наприклад, приєднання до міст обласного значення (де законодавчо не потрібні вибори) загальмовані шляхом ненадання громадам позитивних висновків від Донецької ОДА.

Тому зараз просто потрібно дочекатися призначення нового керівництва обласної державної адміністрації та піднімати це питання. Сподіваємося, що вибори і довибори в громадах Донеччини цього року все ж таки відбудуться.

 

За інформацією Донецького РВ АМУ

Фотоматериалы: 
Об’єктивних причин не проводити вибори в громадах Донеччини немає, – експерт Донецького РВ АМУ